Robert Kubica: Ściganie się jest jak nałóg

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA / SUPER EXPRESS

Kubica przejechał trening F1 i wysiadł z bolidu Alfy w pełnym szoku

2022-05-26 14:37

Polski kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing Orlen Robert Kubica nie ma wielu okazji do pokazania się w bolidzie wyścigowym, ale z ostatniej skorzystał ochoczo. Po jeździe nie ukrywał olbrzymiego zaskoczenia. Polak wziął w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii na torze pod Barceloną i okazało się, że konfiguracja samochodu była dla niego wielką niespodzianką.

Kiedy Kubica został spytany o wrażenia przez portal racefans.net, przyznał, że jechał samochodem zupełnie nieprzypominającym tego, z którym miał kontakt kilka tygodni wcześniej. – Nie była to łatwa sesja, byłem w szoku, ponieważ spodziewałem się po bolidzie czegoś zupełnie innego, co zachowałem w pamięci z poprzedniej jazdy testowej na torze Imola – wyjaśnił Kubica. Jak dodał, trudno mu przekazywać wrażenia inżynierom. – To niełatwe, zwłaszcza gdy sesja treningowa trwa godzinę. Mogę coś podpowiedzieć, ale trudno mi ich na cokolwiek nakierować – skwitował.

Gwiazdor F1 sfotografowany nago. Za to zdjęcie kumpla Kubicy zapłacili fortunę! Najdroższa blada pupa w historii?

Robert Kubica Impact 2022

Jak zapowiedział Kubica, ma w planie udział w kolejnej jeździe treningowej wyścigowym autem przed jedną z rund Grand Prix. Nie podał jednak szczegółów.

– Tutaj wprowadziliśmy dość znaczące ulepszenie – podsumował Robert, a dopytywany, kiedy go ujrzymy w akcji na treningu, podsumował: – Są pewne priorytety w niektóre weekendy, w inne nie. Na pewno nie będzie to Monako, co jest normalne. Prawdopodobnie będzie to jakiś tor, na którym dość łatwo jest nabrać prędkości, ponieważ nieobecność innych kierowców wyścigowych na jednej sesji jest dla nich rodzajem kary. Trzeba się do tego dostosować.

Robert Kubica ostro skomentował słowa swojego szefa. Chodzi o jego "ograniczenia"

Sonda
Czy Robert Kubica znów będzie stałym kierowcą Formuły 1?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany