Robert Kubica ostro skomentował słowa swojego szefa. Chodzi o jego "ograniczenia", mocny komentarz

2022-05-22 15:29
Robert Kubica
Autor: SE Robert Kubica

Czy Robert Kubica wróci jeszcze do ścigania się w Formule 1? Nic na to, niestety, nie wskazuje... Zwłaszcza, że słowa szefa Alfa Romeo Racing ORLEN Frederica Vasseura nie dają większych szans na to, by oglądać Polaka znów w najbardziej elitarnych wyścigach świata. Robert Kubica na antenie Eleven Sports gorzko odpowiedział na wypowiedź Vasseura.

To była jedna z najpiękniejszych historii w świecie sportów motorowych. Robert Kubica, który kilka lat temu wrócił do Formuły 1. Choć nikt w to nie wierzył, to Polak zdobył nawet jeden punkt, jadąc najgorszym bolidem w całej stawce. Niestety, po odejściu z Williamsa Kubicy pozostały jedynie treningi i pojedyncze wyścigi, na których pojawia się w wyjątkowych sytuacjach, jak zakażenie koronawirusem przez jednego z zawodników.

Kubica wróci do F1? Szef Alfa Romeo komentuje

Frederic Vasseur nie ma wątpliwości, że szanse na to, by Polak znowu zasiadał w bolidzie F1 przez cały sezon nie są zbyt duże. - Robert z pewnością doskonale rozumie bolidy, technologię, jest dla nas ogromnym wsparciem w tym zakresie. Jego wiedza jest bezcenna, ale pamiętajmy, że ma już prawie 40 lat i jest po ciężkim wypadku, więc mogłoby być mu ciężko wytrzymać trud całego sezonu. Ale posiadanie go w zespole ze względu na wiedzę i doświadczenie jest dla nas bezcenne - mówił dla "Pulsu Biznesu".

NIE PRZEGAP! Kubica zagra w piłkę z największymi gwiazdami. Wyjątkowy mecz

Robert Kubica został zapytany o te słowa przez Eleven Sports przed GP Hiszpanii. Polak wypowiedział się na ten temat w dość gorzkim stylu. - Mam 37 lat. To duża różnica. Słyszałem to wczoraj. Nie wiem, kiedy Vasseur to powiedział i mało mnie to interesuje - zaczął swoją wypowiedź.

Robert Kubica szczerze o swoich ograniczeniach

Kierowca testowy Alfa Romeo Racing ORLEN zdaje sobie sprawę ze swoich ograniczeń, a z jego głosu można było odczuć lekkie rozżalenie w związku z tą sytuacją. - Wiem jedno. Myślałem, że moje ograniczenia, które były dużym tematem jak wracały w 2017 roku i myślałem, że udało mi się je uciszyć. Wraca temat wieku i moich ograniczeń. Myślę, że pokazałem niejednokrotnie, że co dla jednych ludzi wydaje się niemożliwe, ja to robię - przyznał Kubica.

Zobacz także: Gdy dowiedzieliśmy się, jakie wykształcenie ma Robert Kubica, nie mogliśmy uwierzyć! Niesłychane!

Sonda
Czy Robert Kubica znów będzie stałym kierowcą Formuły 1?
Robert Kubica Impact 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze