Kubica zachwycił kibiców, choć dojechał ostatni! Tak uniknął odpadnięcia z wyścigu [WIDEO]

2019-09-09 11:07 MSo
Robert Kubica
Autor: AP PHOTO/JENS MEYER Robert Kubica

Za nami szalony wyścig o Grand Prix Włoch. Na torze Monza emocje towarzyszyły przez cały weekend wyścigowy. Kilku zawodników nie ukończyło zmagań, a wizja tego groziła także Robertowi Kubicy. Ten jednak popisał się swoim niesamowitym doświadczeniem i uniknął tego, dzięki pozostaniu kilka sekund dłużej w alei serwisowej.

Williams to jedyny team Formuły 1, który do tej pory ukończył wszystkie wyścigi w komplecie. Ani Robert Kubica, ani George Russell nie byli zmuszeni do opuszczenia pokładu swojego bolidu przed przejechaniem linii mety. Niewiele brakowało, a Polak byłby do tego zmuszony w niedzielę.

Dwóch zawodników miało problemy z niedokręconymi oponami. Po jednym z kierowców McLarena i Toro Rosso zjechali poza tor tuż po wizycie u swoich mechaników właśnie z tego powodu. Wywołało to wirtualną neutralizację i zapewne spowoduje dla ich zespołów jakieś kary.

Podobny błąd popełnili mechanicy Williamsa. W pośpiechu nie dokręcili prawego, przedniego koła. Kubica doznał znak do startu, ale zauważył, że coś jest nie tak i momentalnie się zatrzymał. To dało czas jego współpracownikom na poprawienie śruby. Kosztowało go to kilka sekund, ale pozwoliło ukończyć wyścig.

W tej sytuacji trudno winić mechaników, którzy są jednymi z najlepszych w całej F1! Polscy kibice doceniają jednak czas reakcji i mądrość Kubicy. Szkoda jednak, że poza nagraniami, które pojawiły się w social-mediach, cała sytuacja nie została pokazana również w trakcie transmisji, by i fani z innych krajów docenili polskiego kierowcę.