Lewis Hamilton, Formuła 1

Autor: Eastnews Lewis Hamilton, Formuła 1

Lewis Hamilton MISTRZEM ŚWIATA Formuły 1!

2015-10-26 10:17

Stało to, co musiało się stać - Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał Grand Prix USA w teksańskim Austin i po raz trzeci w karierze został mistrzem świata Formuły 1. Do końca sezonu zostały jeszcze trzy wyścigi, ale angielskiemu kierowcy już nikt nie zagrozi!

W wyścigu na mokrym  torze w Teksasie Hamilton wyprzedził kolegę z zespołu Mercedes GP - Niemca Nico Rosberga - i Sebastiana Vettela z Ferrari. Ten ma na koncie cztery tytuły mistrzowskie, Hamilton już trzy. Po szesnastu wyścigach sezonu 2015 Anglik ma na koncie 327 punktów i nikt nie odbierze mu już pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej MŚ. O drugie miejsce na podium walczą Vettel (251) z Rosbegiem (247).

Lewis Hamilton ochlapał Putina szampanem!

Hamilton mistrzem świata był już w 2008 roku, w barwach McLarena. Na kolejny tytuł czekał sześć lat, na szczyt wprowadził go znowu Mercedes.

Do końca tegorocznego sezonu pozostały trzy wyścigi: w Meksyku (Mexico City), Brazylii (Sao Paulo) i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Abu Zabi).