Lewis Hamilton padł ofiarą rasistów. Obrzydliwe ataki i mocne słowa

2020-06-27 16:06 JWa
Lewis Hamilton
Autor: AP Lewis Hamilton

Lewis Hamilton to obecnie największa gwiazda Formuły 1. Mistrz świata z pewnością zrobi wszystko, by w sezonie 2020 znowu zagrać na nosie konkurentom i zakończyć rywalizację na pierwszym miejscu. Brytyjczyk nie ukrywa jednak, że świat F1 jest dla niego trudny, mimo swojej dominacji w stawce. Okazało się, że przez lata padał ofiarą rasistów, a teraz wyraźnie zasmuciły go słowa wypowiedziane przez byłego szefa cyklu - Berniego Ecclestone'a.

Lewis Hamilton i Bernie Ecclestone to postacie, które w Formule 1 są niezwykle rozpoznawalne. Pierwszy z nich to as w talii Mercedesa, który niemal gwarantuje swojej stajni mistrzowskie tytuły. Drugi przez lata pełnił funkcję prezesa cyklu. Nic dziwnego, że z ich zdaniem w potężnym biznesie sportów motorowych liczą się niemal wszyscy. Ostatnio wywiązała się między nimi niebezpośrednia dyskusja na temat nierówności rasowych. - Czarni są często większymi rasistami niż biali - wypalił w jednym z wywiadów Ecclestone, co mocno poruszyło Hamiltona.

Ikona Formuły 1 rozpętała BURZĘ! Chodzi o czarnych, białych i RASIZM

Brytyjski kierowca postanowił zabrać głos na Instagramie. W swoim InstaStory zakomunikował, że przez lata obecności w F1 był wielokrotnie ofiarą ataków rasowych, a po wypowiedzi byłego szefa królowej sportów motorowych już go to zupełnie nie dziwi. "Czytanie takich komentarzy jest bardzo smutne i rozczarowujące. Bernie jest już poza sportem. O tym mówiłem. Ignoranckie komentarze bez żadnych dowodów pokazują, jak wiele pracy jeszcze przed nami" - napisał na portalu społecznościowym Lewis Hamilton.

Gwiazda sportów motorowych zginęła bijąc rekord prędkości. Przyznano jej go pośmiertnie

Lewis Hamilton zareagował na słowa Berniego Ecclestone'a
Autor: Instagram / lewishamilton Lewis Hamilton zareagował na słowa Berniego Ecclestone'a

"Teraz ma to dla mnie sens. Teraz już wiem dlaczego przez tyle lat nie zrobiono ani nie powiedziano nic, co zwiększyłoby różnorodność i zwalczałoby dyskryminację na tle rasowym, z którą spotykałem się w trakcie kariery" - dodał jeden z najlepszych zawodników w historii w zdecydowanie mocniejszym stylu.

Super Sport 25.06

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze