Ken Block

i

Autor: screen/youtube.com/TopGear

Fani pogrążyli się w żałobie

Nie żyje legenda sportów motorowych. Kultowy zawodnik zmarł w tragicznych okolicznościach, miał tylko 55 lat

2023-01-03 8:42

Tragiczne informacje dotarły do Polski. Nie żyje kultowa postać sportów motorowych, Ken Block. Mężczyzna, który zasłynął występami w WRC, a także dzięki filmom Gymkhana, w którym prezentował swoje umiejętności kaskaderskie, a także te z zakresu driftu zginął w potwornym wypadku na skuterze śnieżnym. Legendarny sportowiec miał zaledwie 55 lat.

Ken Block nie żyje. Jedna z najbardziej barwnych postaci portów motorowych XXI wieku zginęła w wyjątkowo przerażających okolicznościach. Sportowiec, znany z występów w WRC, programie Top Gear, a przede wszystkim z filmów  Gymkhana, które przysporzyły mu wielką popularność na całym świecie zginął w wypadku na skuterze śnieżnym. Sportowiec osierocił trójkę dzieci.

Ken Block nie żyje. Legenda motorsportu zginęła w tragicznych okolicznościach 

Informację o śmierci sportowca przekazało biuro szeryfa hrabstwa Wasatch w stanie Utah. Do wypadku z udziałem Kena Blocka miało dojść, gdy jechał on skurterem śnieżnym po stromym zboczu. Wtedy to pojazd wymknął się z pod kontroli Blockowi, który miał zostać przez niego przygnieciony.

- Amerykanin jechał skuterem śnieżnym po stromym zboczu. Pojazd nagle został podbity i po wylądowaniu spadł na kierowcę. Lekarz przybyły na miejsce wypadku stwierdził zgon Blocka. Przyczyną śmierci były obrażenia odniesione w wyniku przygniecenia przez pojazd - czytamy w komunikacie opublikowanym przez amerykańskie służby.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze