Zmarzlik w Złotym Kasku

Autor: Paweł Skraba/Super Express Zmarzlik w Złotym Kasku

Odbierał trofeum w przyłbicy. Tak Zmarzlik zdobywał ZŁOTY KASK [ZDJĘCIA]

2020-07-28 19:05

W rodzinnym domu Bartosza Zmarzlika (25 l.) w Kinicach półki uginają się pod ciężarem pucharów i medali, jednak w tej imponującej kolekcji brakowało Złotego Kasku. W poniedziałek się to zmieniło, gdy indywidualny mistrz świata z zeszłego roku wygrał zawody w Bydgoszczy we wspaniałym stylu, zdobywając komplet punktów.

Finał „Złotego Kasku” był teatrem jednego aktora i był nim właśnie Bartosz Zmarzlik. Ozdobą bydgoskich zawodów były jego emocjonujące starcia m.in. z Januszem Kołodziejem w 10. biegu czy Jarosławem Hampelem w 13. gonitwie. Zawodnik gorzowskiej Stali nie miał sobie równych i zdobył komplet 15 punktów w 5 wyścigach.

Andrzej Duda odwiedził Bartosza Zmarzlika. Mistrz opowiadał prezydentowi o ZĘBATKACH

„Brakowało mi Złotego Kasku, cieszę się że go mam” – napisał w mediach społecznościowych Zmarzlik, który ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa na podium musiał mieć założoną przyłbicę.

Bartosz Zmarzlik przerażony: Bałem się o tatę. Cały się trząsł! [WIDEO]

O drugim miejscu zadecydował dodatkowy wyścig pomiędzy Pawłem Przedpełskim i Krzysztofem Kasprzakiem, którzy po 20. biegach mieli taki sam dorobek punktowy. W bezpośredniej rywalizacji lepszy okazał się Przedpełski, który ostatecznie zajął 2. miejsce.