Orlen stworzy własny zespół w F1? Wymowna reakcja Daniela Obajtka

2020-01-03 9:43 MSo
Robert Kubica i Daniel Obajtek
Autor: ARTUR HOJNY / SE Robert Kubica i Daniel Obajtek

W Nowy Rok fani "królowej motorsportu" otrzymali znakomite wieści. Robert Kubica dzięki wsparciu PKN Orlen zostaje w padoku Formuły 1 jako kierowca testowy Alfy Romeo! Prezes nowego sponsora szwajcarskiego teamu, Daniel Obajtek powiedział o tym, czy Orlen stworzy własny zespół Formuły 1! Jego reakcja była dość wymowna.

Jeszcze kilka lat temu głośno mówiło się o potencjalnej organizacji Grand Prix Formuły 1. Teraz, od momentu, gdy PKN Orlen rozpoczął sponsorowanie kolejnych zespołów, padają kolejne pytania o możliwość stworzenia polskiego teamu "królowej motorsportu". Głos w sprawie w końcu zabrał szef spółki, Daniel Obajtek.

Okazuje się, że takiej wizji nie należy wykluczać! - Wszystko jest w zasięgu naszych marzeń. Zależy to jednak od sytuacji i planów, które mamy. Także od sukcesów ekonomicznych. Być może przyjdzie taki czas, że podejmiemy się takiego zadania - powiedział Obajtek w rozmowie z TVP Sport!

Szef Orlenu zdradził też szczegóły rozmów i negocjacji w sprawie sezonu 2020. Paliwowy potentat miał negocjować z trzema różnymi teamami. - Robert uczestniczył w tych negocjacjach i umowa została zawarta przy jego aprobacie. Dla niego jest to propozycja, z którą się zgadza, ale mamy też inne pomysły, które chcemy realizować w 2020 roku. To nie jest nasze ostatnie ogłoszenie - przyznał.

Fani nie mają wątpliwości, że chodzi o ogłoszenie startów Roberta Kubicy w serii DTM - niemieckich samochodów turystycznych. Tam miałby ścigać się w barwach BMW, dla którego testował pojazd w Jerez. Osiągnął najlepsze wyniki z całego zespołu.