Pierwszy kierowca Formuły 1 zdegradowany. To nie Robert Kubica!

2019-08-12 20:00 MSo
Robert Kubica
Autor: EastNews Robert Kubica

Zdaniem większości ekspertów, to Robert Kubica był faworytem do utracenia posady w Formule 1 jako pierwszy. Kierowca Williamsa nie zachwyca w swoim bolidzie i przegrywa większość rywalizacji z Georgem Russellem, ale zdobył jedyny punkt dla swojego teamu. Już teraz wiadomo, że Polak nie straci pracy jako pierwszy. We wtorek doszło do zmian w teamie Red Bulla.

W garażu Red Bull Racing od dłuższego czasu było gorąco. Od początku sezonu było widać, że Pierre Gasly nie jeździ równie szybko, co jego kolega z zespołu, Max Verstappen. Zastanawiano się, jak długo Francuz utrzyma swoje miejsce w fotelu byłego mistrza świata konstruktorów.

We wtorek, władze teamu poinformowały, że w pierwszym zespole spod znaku byka w miejsce Pierre'a Gasly'ego jeździć będzie Alexander Albon z Toro Rosso. To spora niespodzianka - większość spodziewała się, że za sterami Red Bulla zasiądzie Daniił Kwiat.

Taj zostanie rzucony na głęboką wodę. Po pół roku jeżdżenia w Formule 1, zasiądzie w czołowym zespole, w którym presja na osiągnięcie dużego sukcesu będzie większa niż w większości pozostałych teamów. Czy oczekiwania Byków nie okażą się dla niego zbyt wygórowane?

W dwunastu wyścigach tegorocznych zmagań w tzw. królowej motorsportu, Albon zebrał szesnaście punktów i zajmuje piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Rosjanin Kwiat jest dziewiąty. Liderem klasyfikacji indywidualnej jest Lewis Hamilton, a drużynowej Mercedes.

Najnowsze