Robert Kubica

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Robert Kubica

Wraca na tor

Powrót Roberta Kubicy stał się faktem! Przed nim ogromne wyzwanie, kolejny wymagający start

2022-09-07 11:42

Robert Kubica musiał trochę poczekać na ten moment. Polski kierowca znów wystartuje na długodystansowych mistrzostwach świata WEC. Przed nim ogromne wyzwanie. W weekend Prema Orlen Team wystartuje w Japonii na wymagającym torze Fuji.

W weekend włoski zespół Prema Orlen Team z Robertem Kubicą w składzie wystartuje w Japonii w piątej rundzie długodystansowych mistrzostw świata WEC (World Endurance Championship), sześciogodzinnym wyścigu, który odbędzie się na torze Fuji. Do rundy WEC na Fuji International Speedway zgłosiło się 36 załóg. Wśród nich dwie ekipy z Polakami: Prema Orlen Team oraz Inter Europol Competition. Rywalizacja WEC wróci do Japonii po trzech latach, ostatnio na torze Fuji jeżdżono jesienią 2019 roku.

Wielki powrót Kubicy. Pojedzie w Japonii

W ekipie Prema Orlen Team pojadą Kubica, Szwajcar Louis Deletraz, z którym w poprzednim sezonie Polak triumfował w klasyfikacji generalnej Le Mans Series oraz debiutant Włoch Lorenzo Colombo. W poprzedniej rundzie w lipcu na torze Monza Prema Orlen Team z Kubicą w składzie zajął szóste miejsce.

Robert Kubica tak szczery bywa rzadko. Mówi o śmierci i życiu. Wrócił do traumatycznych wydarzeń z wypadku

Robert Kubica Impact 2022

W czterech tegorocznych startach team Prema raz stanął na podium. W pierwszym, na torze Sebring w USA, zajął czwarte miejsce, na belgijskim Spa siódme. Najlepiej team Kubicy wypadł w drugiej połowie czerwca podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, gdzie wywalczył drugą lokatę w LMP2. Na Monzie uplasowali się na szóstej pozycji.

WEC: Kalendarz startów. Kiedy jedzie Kubica?

W tegorocznym kalendarzu MŚ jest sześć rund. Do rozegrania zostały jeszcze niedzielny wyścig na torze Fuji w Japonii (11 września) a na zakończenie sezonu kierowcy spotkają się na Bahrajn International Circuit (12 listopada).

Czy Robert Kubica znów będzie stałym kierowcą Formuły 1?