Robert Kubica

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Robert Kubica

Szczere wyznanie

Robert Kubica tak szczery bywa rzadko. Mówi o śmierci i życiu. Wrócił do traumatycznych wydarzeń z wypadku

2022-08-08 11:23

Robert Kubica raczej nie słynie ze swojej wylewności w rozmowie z mediami. Rzadko opowiada o życiu prywatnym i raczej skupia się na swoich zadaniach. A tematów do wywiadów jest co niemiara. W jednym z ostatnich Polak zdecydował się nieco otworzyć i wspomniał również o wydarzeniach z 2011 roku. Kubica w szokujących słowach stwierdził, że był bliżej śmierci niż życia w ostatnich latach.

Wciąż można niebywale żałować, że życie Roberta Kubicy potoczyło się tak, a nie inaczej. Jedyny polski kierowca w Formule 1 miał szansę na naprawdę wielką karierę, bo zachwycał talentem największe zespoły. Wszystko zostało jednak przekreślone ze względu na wypadek, który miał miejsce w 6 lutego 2011 roku. Na rajdzie Ronde di Andora doszło do fatalnego wypadku.

Po tych słowach o kontuzji Łukasza Fabiańskiego można się przerazić. Są informacje o zdrowiu Polaka, czeka go przerwa?

Kubica o dramatycznym wypadku. Szczere wyznanie Polaka

Jego samochód wbił się w barierkę, która w zasadzie przebiła całe auto. Lekarze walczyli o życie Kubicy, który był w ciężkim stanie. Na szczęście medycy spisali się na medal, ale wypadek zostawił duże ślady na organizmie kierowcy. Jego prawa ręka została w zasadzie zmasakrowana i do tej pory nie jest w pełni sprawna, co wpłynęło na karierę Polaka.

Tak Agnieszka Radwańska wypowiedziała się o Świątek. Nie owijała w bawełnę, zwróciła uwagę na jeden szczegół

Robert Kubica Impact 2022

W rozmowie z portalem racingnews365.com opowiedział o powrocie do F1 i przypomniał pracę wykonaną w Williamsie, który wówczas dysponował wręcz fatalnym bolidem. - Niektórzy zapominają, że to ja zdobyłem jedyny punkt do klasyfikacji F1. Ciągle jestem z tego dumny. To był ważny moment w mojej karierze. To była kulminacja długiej drogi, którą musiałem przebyć, aby wrócić do bolidu F1, wrócić do życia - powiedział Kubica.

Sonda
Czy Robert Kubica wróci jeszcze do Formuły 1?

Szczery wywiad Kubicy. Bolesne słowa kierowcy

- Zdaję sobie sprawę, że wiele osób nie może robić tego, co ja robię teraz po ciężkim wypadku. Udało mi się wrócić do bolidu F1, choć po wypadku musiałem zaczynać od zera. Musiałem nauczyć się wszystkiego od nowa, ale robiłem wszystko krok po kroku - przyznał Kubica. Polak zdecydował się również na szczere wyznanie o swoim życiu.

- Byłem bliżej śmierci niż życia przez te wszystkie lata. Wiem, co wtedy czułem. Trudne chwile uczyniły mnie silniejszym. To sprawiło, że bardziej doceniam życie. Negatywne chwile mogę teraz odłożyć na bok znacznie szybciej ze względu na to, co przeszedłem. Wypadek uczynił moje życie lepszym, bo stajesz się w takiej chwili bardziej świadomym życia - powiedział kierowca.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze