Agnieszka Radwańska

i

Autor: ART SERVICE Agnieszka Radwańska

"Isia" o Idze

Tak Agnieszka Radwańska wypowiedziała się o Świątek. Nie owijała w bawełnę, zwróciła uwagę na jeden szczegół

2022-08-08 8:37

Iga Świątek już niebawem rozpocznie swój kolejny turniej w tym sezonie. Ostatnimi występami Polka rozbudziła nadzieje fanów, ale dwie ostatnie imprezy nie potoczyły się po jej myśli. Wielką niespodzianką było przedwczesne pożegnanie się z turniejem w Warszawie. Do porażki w ćwierćfinale zawodów odniosła się Agnieszka Radwańska, która powiedziała, co mogło zdecydować o takim, a nie innym przebiegu wydarzeń.

Iga Świątek jest ta ostatniej prostej przygotowań do turnieju w Toronto. Będzie to pierwsze poważne przetarcie przed zbliżającym się US Open, a więc ostatnim turniejem wielkoszlemowym w tym roku. Można się spodziewać, że wielu fanów oczekuje od Igi Świątek kolejnych zwycięstw, które jeszcze kilka tygodni temu były dla niej codziennością.

To, co zrobił Lewandowski po meczu, obiegło cały świat. Kibice się nie powstrzymali, wystarczyła chwila

Radwańska wypowiedziała się o Świątek. Zwróciła uwagę na ten szczegół

Ostatnio jednak reprezentanta Polski nieco zwolniła. Pierwsza porażka od wielu miesięcy przydarzyła się jej na początku lipca, kiedy to przegrała na Wimbledonie z Alize Cornet. Następnie Świątek wróciła na swoją ulubioną mączkę i zagrała na turnieju w Warszawie. Liderka rankingu była zdecydowaną faworytką imprezy, ale niespodziewanie nie wywiązała się z roli.

Iga Świątek nie zagra w Toronto z podopieczną Piotra Sierzputowskiego! Wycofała się z turnieju

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

W ćwierćfinale przegrała z Caroliną Garcią i pożegnała się z marzeniami o triumfie przed własną publicznością. Porażka Świątek była sporym zaskoczeniem i pojawiły się głosy, że coś w niej się wypaliło. Nieco inne zdanie na ten temat ma Agnieszka Radwańska. Była tenisistka w rozmowie z portalem sport.pl powiedziała, co mogło nie zagrać u Świątek.

Radwańska o przyczynach porażki Świątek w Warszawie

- Patrzę na to tak, że sama byłam w takiej sytuacji. Grałam w Polsce pod presją chociażby w meczach Pucharu Federacji czy w turnieju w Katowicach. Wiem, jak to jest, gdy się tak bardzo chce, wszyscy oczekują, wszyscy chcą, mówią o tym - powiedziała krakowianka. Radwańska uważa, że presja mogła wpłynąć na grę młodszej koleżanki.

- Balonik jest napompowany. W życiu tak jest, że jak się za bardzo chce, to można być na korcie trochę wolniejszym niż zazwyczaj - dodała "Isia". Teraz Świątek przeniesie się na twarde korty, a jej pierwszym turniejem w Ameryce Północnej będą zawody w Toronto. Polka zacznie zmagania od II rundy.

Sonda
Kto jest lepszy: Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?

Najbardziej wpływowe kobiety w świecie sportu.

Ranking w podcaście "Super SPORT". Posłuchaj.

Listen to "50 najbardziej wpływowych kobiet w sporcie! Iga Świątek, czy Anna Lewandowska?" on Spreaker.
Najnowsze