Przebili wykonanie hymnu przez Edytę Górniak na mundialu w Korei! Totalna profanacja [WIDEO]

2021-07-04 17:21
Edyta Górniak, hymn podczas GP Austrii
Autor: Facebook Edyta Górniak / YouTube ZRZUT EKRANU Z prawej: Edyta Górniak. Z lewej artyści wykonujący własną wersję hymnu podczas GP Austrii

Polscy kibice z przymrużeniem oka wspominają to, co działo się w 2002 roku! Mundial w Korei i Japonii kojarzy się nam fatalnie. Podczas turnieju nie wyszło nic - poczynając od hymnu w wykonaniu Edyty Górniak do gry piłkarzy. Teraz jednak pobito tamten występ polskiej wokalistki. Przed GP Austrii doszło do absurdalnej profanacji hymnu austriackiego. Zakłopotani kierowcy z trudem utrzymywali powagę. Kibice są z kolei wściekli.

Za nami wyścig o Grand Prix Austrii. Max Verstappen zdeklasował konkurencję, wygrywając z ogromną przewagą nad Valtterim Bottasem i Lando Norrisem. O wiele punktów powiększył także swoje prowadzenie w wyścigu o tytuł indywidualnego mistrza świata. Wiele mówiło się nie tylko o popisie holenderskiego kierowcy Red Bull Racing, ale także o... wykonaniu hymnu przed rozpoczęciem wyścigu. To była totalna profanacja austriackiej pieśni narodowej.

GP Austrii: Verstappen zdeklasował Hamiltona! Genialne zwycięstwo Holendra, wysyp kar na Red Bull Ring

GP Austrii: Sprofanowali hymn przed wyścigiem

Kibice byli zażenowani, gdy usłyszeli tę wersję hymnu. Artyści wykonali go w rockowym stylu, co nie przypadło do gustu większości fanów. Ci porównywali go do wykonania "Mazurka Dąbrowskiego" przed Edytę Górniak podczas mundialu w Korei i Japonii. - Co to jest za hymn. On tak zawsze brzmi? - pisał jeden z kibiców. - Co to teraz było? To już Edyta Górniak lepiej wykonała hymn w 2002 roku - nie miał wątpliwości drugi. - Ten hymn w wersji rockowej to jakaś tragedia - zażenowany grzmiał kolejny z fanów.

Głosów w podobnym tonie nie brakowało. Zresztą przesłuchajcie hymnu sami i oceńcie, co myślicie o takim podejściu do narodowej pieśni Austrii.

Widać, jak zakłopotany Sergio Perez próbuje ukrywać uśmiech. W tle znakomicie bawił się Daniel Ricciardo, który rytmicznie bujał się w rytm próby interpretacji hymnu Austrii. Nieśmiało uśmiechał się także późniejszy bohater wyścigu i kierowca dnia, Lando Norris.

Co pamiętasz o występach Polaków z mundialu w Korei i innych piłkarskich turniejów XXI wieku? Sprawdź swoją wiedzę!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE