Rajd Dakar: Śmiertelny wypadek na trasie. Kolejna młoda ofiara zabójczego rajdu

2020-01-12 12:02 KZ
Paulo Goncalves
Autor: twitter Paulo Goncalves

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę podczas Rajdu Dakar. Na 276. kilometrze odcinka specjalnego wypadkowi uległ Paulo Goncalves. Portugalski motocyklista niestety zmarł w skutek odniesionych obrażeń. Goncalves miał 40 lat.

Do wypadku doszło na 276. kilometrze siódmego etapu z Rijadu i do Wadi ad-Davasir w Arabii Saudyjskiej. Portugalczyk upadł, a organizatorzy dostali alert o godzinie 10:08 czasu lokalnego. Już po ośmiu minutach na miejsce przyleciał helikopter ze służbami medycznymi. Goncalves był nieprzytomny i nie oddychał, więc ratownicy na miejscu przystąpili do reanimacji. Następnie Portugalczyka przetransportowano do szpila w Layli, gdzie lekarze stwierdzili zgon.

Portugalczyk w Rajdzie Dakar startował po raz 13. W tym czasie wygrał kilka pojedynczych etapów, a w 2015 roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, co było jego największym sukcesem. W tegorocznej edycji nie szło mu zbyt dobrze. Zajmował 46. miejsce. 

Goncalves jest 25. ofiarą Rajdu Dakar wśród zawodników. Rajd organizowany jest od 1979 roku i jest uznawany za najniebezpieczniejszy.