Robert Kubica bardzo surowo oceniony. Jeśli chce zostać w Williamsie, to musi...

2019-09-03 11:04 MD
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Obecny sezon nie przebiega modelowo dla brytyjskiego teamu Formuły 1, Williamsa. Anglicy przygotowali swoim kierowcom, Robertowi Kubicy i George'owi Russellowi, bardzo słabe bolidy, przez co ci nie mają technicznych możliwości walczyć o dobre pozycje. Przyszłość Polaka i Anglika cały czas stanowi przedmiot nieustannych spekulacji. Najnowsze hipotezy wysnuwa portal planetf1.com.

Choć to Kubica zdobył jedyny punkt dla Williamsa w obecnym sezonie Formuły 1, to przez wielu ekspertów w zestawieniu z kolegą z drużyny, Russellem, jest krytykowany. To młody angielski kierowca prezentuje się bowiem lepiej w rywalizacji wewnątrz drużyny i jawi się jako sportowiec o sporym potencjale. Polak póki co musi więc zachować spokój i walczyć o jak najlepsze rezultaty, nawet jeśli sytuacja wokół niego nie sprzyja pozytywnej atmosferze.

Teraz portal planetf1.com wysnuwa twierdzenie, które dotyczy przyszłości Roberta Kubicy w brytyjskim teamie. Serwis ten nie ma wątpliwości, że jeśli Polak chce utrzymać swoje miejsce w drużynie, to musi nawiązać wynikami do George'a Russella. W innym wypadku władze Williamsa mogą poważnie rozważyć pożegnanie z polskim kierowcą po zakończeniu obecnego sezonu. Wszystko ma zależeć od tego, jak krakowianin będzie prezentował się w pozostałej części obecnych zmagań.

W najbliższy weekend, 6-8 września, kierowcy Formuły 1 będą brali udział w Grand Prix Włoch na torze w lombardzkiej Monzy. Potem w rozgrywkach zapanuje dwutygodniowa przerwa, aby następnie przenieść zmagania do Azji. Na termin 20-22 września zaplanowano Grand Prix Singapuru.

Najnowsze