Robert Kubica jednak WYSTARTUJE w GP Formuły 1?! Szansą dla niego... koronawirus!

2020-06-03 11:47 JWa
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Robert Kubica w sezonie 2020 będzie kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen. Nie oznacza to jednak, że nie wystąpi w żadnym z wyścigów Grand Prix Formuły 1. Władze F1 po ogłoszeniu zaktualizowanego kalendarza na ten rok poinformowały bowiem, że w przypadku wykrycia koronawirusa u jakiegokolwiek zawodnika, zastąpi go niezwłocznie kierowca rezerwowy.

Formuła 1 w sezonie 2020 wystartuje dopiero w lipcu. Pierwsze kilka wyścigów zostało odwołanych i przez to władze cyklu musiały przeorganizować kalendarz. Kierowcy ruszą na start w Austrii, gdzie tydzień po tygodniu odbędą się dwa wyścigi serii Grand Prix. Jednocześnie szef organizacji Chase Carey przekazał, że zawody nie zostaną odwołane, nawet jeśli wśród startujących zawodników znajdzie się ktoś z koronawirusem. Oczywiście nikt nie pozwoli takiemu kierowcy na start. Według oficjalnego stanowiska zostanie zastąpiony kierowcą rezerwowym, a taką właśnie rolę w najbliższym roku w teamie Alfa Romeo Racing Orlen będzie pełnił nasz Robert Kubica.

Możesz kupić sobie PRAWDZIWY bolid Formuły 1. Jest gotowy do jazdy!

Władze Formuły 1 przygotowały specjalne wytyczne, związane z pandemią koronawirusa i wyścigami organizowanymi w czasie ryzyka zakażenia. - Ten zestaw wytycznych liczy jakieś 80-90 stron. Jestem przekonany, że zawiera procedury postępowania we wszystkich możliwych przypadkach zagrożenia koronawirusem, jakich oby było jak najmniej - przekazał mediom Carey.

Dobra wiadomość dla kibiców Roberta Kubicy. Formuła 1 podała kalendarz sezonu 2020 [TERMINARZ F1]

Super Raport 2 VI (goście: Kowal, Grzesiowski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Zawodnicy i członkowie ekip F1 muszą przygotować się na dużą liczbę testów. Wszyscy zostaną skontrolowani jeszcze przed podróżą na weekend wyścigowy, a na miejscu podobne próby zostaną wykonane co dwa dni. - Jeżeli wynik będzie pozytywny, taka osoba zostanie poddana kwarantannie w hotelu, zastąpi ją rezerwowy. Wyścig, na co mamy zgodę wszystkich zainteresowanych, nie może być anulowany z powodu jednego czy dwóch przypadków - dodał szef cyklu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze