Dobra wiadomość dla kibiców Roberta Kubicy. Formuła 1 podała kalendarz sezonu 2020 [TERMINARZ F1]

2020-06-02 11:52
Formuła 1, Formula 1, F1,
Autor: HOCH ZWEI

Będzie wielkie ściganie w tym roku! Informacje, które już podawaliśmy w „SE”, a które krążyły w światku Formuły 1, znalazły dzisiaj oficjalne potwierdzenie. Szefowie F1 opublikowali kalendarz pierwszych ośmiu wyścigów sezonu 2020.

Sezon wystartuje 5 lipca 2020 r. w Austrii na torze Red Bulla w Spielbergu – taka informację przekazał Chase Carey, szef F1. Terminarz na razie zawiera osiem Grand Prix, chodzi tylko o europejskie lokalizacje. W późniejszym terminie, zależnie od rozwoju sytuacji epidemicznej, będą dodawane kolejne tory, tym razem poza Starym Kontynentem.

Po raz pierwszy dojdzie do podwójnych Grand Prix w tym samym miejscu. Tydzień po starcie sezonu, 12 lipca, tor Red Bulla ugości drugą eliminację mistrzostw świata F1. Podobna sytuacja nastąpi w sierpniu na brytyjskim Silverstone. Tam odbędą się zmagania 2 i 9 sierpnia. Kierowcy wyjadą także na tory na Węgrzech (19 lipca), w Barcelonie (16 sierpnia), w Spa (30 sierpnia) i na Monzy (6 września).

Możesz kupić sobie PRAWDZIWY bolid Formuły 1. Jest gotowy do jazdy!

O dalszej części sezonu F1 na razie oficjalnie nie poinformowano. Według planów szefów F1, w tym roku ma się odbyć 15 do 18 zawodów Grand Prix, a sezon ma dobiec końca w grudniu. Do czasu podjęcia innej decyzji, wszystkie wyścigi będą zamknięte dla publiczności.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie:

Najnowsze