Robert Kubica o krok od pozostania w F1! Tajemnicza wizyta wpływowej osoby w Warszawie

2019-10-17 10:13 DaO
Robert Kubica
Autor: EastNews Robert Kubica

Do zakończenia obecnego sezonu Formuły 1 pozostało jeszcze kilka wyścigów. Ale już od wielu tygodni trwają przygotowania do następnego roku. Odpowiedzi na większość pytań już znamy, ale ważną niewiadomą nadal pozostaje to, co za kilka miesięcy będzie robił Robert Kubica. Polak coraz bliżej jest zmiany zespołu, o czym może świadczyć wizyta szefa zespołu Haas, który niedawno wizytował w Warszawie.

Od kilku tygodni wiadomo, że przygoda Kubicy z Williamsem dobiegnie końca. Współpraca polskiego kierowcy z brytyjskim zespołem z tygodnia na tydzień jest coraz gorsza i chyba obie strony odetchną z ulgą po zakończeniu sezonu. Dla Kubicy otworzy się szansa na znalezienie zdecydowanie lepszego pracodawcy. Na razie tajemnicą pozostaje, czy Polak znajdzie go w F1.

Na konferencji prasowej, na której 34-latek ogłosił decyzję o odejściu z Williamsa, nie przesądził, czy zostanie w królowej sportów motorowych, czy przeniesie się do innej serii wyścigowej. Niemal pewne jest jedno, jeśli Kubica nadal będzie w F1, nie będzie kierowcą wyścigowym. Niewykluczone jednak, że Polak powróci do roli kierowcy testowego. Taką funkcję może pełnić w zespole Haasa.

Dlaczego akurat tam? Amerykańska ekipa w kontekście Kubicy przewija się od dobrych kilku miesięcy. Wiele wskazuje na to, że rozmowy przybrały na sile, bo jak wynika z informacji podanej w programie "Sportowy wieczór" na antenie TVP Sport, z wizytą w Warszawie był Gunther Steiner, szef Haasa. - Nie ma dnia, żebyśmy się nie widzieli, nie dzwonili do siebie, albo nie korespondowali z przedstawicielami kilku zespołów F1 - powiedział tajemniczo Adam Burak, dyrektor Orlenu ds. komunikacji.

- Rzecznik prasowy nie może powiedzieć wszystkiego, ale jak taka osoba jak Steiner przyjeżdża, to już nie rozmawiać o tym, czy ten Kubica w ogóle ma sens, tylko w jakiej roli on mógłby być w Haasie zatrudniony - stwierdził natomiast Sebastjan Parfjanowicz. Kubica w ekipie Haasa mógłby liczyć na udział w kilku sesjach treningowych i pracę na symulatorze. 

Najnowsze