Robert Kubica

i

Autor: Łukasz Gagulski / SE Robert Kubica

Robert Kubica poznał swoją przyszłość w F1? Alfa Romeo podjęła decyzję w sprawie drugiego kierowcy!

2021-11-09 11:48

Robert Kubica musiał w ostatnich latach pogodzić się z rolą kierowcy rezerwowego w Formule 1. Choć marzy on o powrocie do regularnego ścigania się w królowej motorsportu, to szanse na to nie są zbyt duże. Nie brakowało spekulacji, że Polak, będący obecnie rezerwowym w Alfie Romeo, otrzyma od tego zespołu bolid na rok 2022. Teraz wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane już za kilka dni – Alfa Romeo ogłosi drugiego kierowcę, a decyzja już zapadła.

Robert Kubica w 2019 roku wrócił do ścigania się w Formule 1, co po wypadku w Ronde di Andora wydawało się niemożliwe. Niestety, Polak trafił do Williamsa, który miał ogromne problemy ze swoimi pojazdami i był najgorszym zespołem w stawce. Krakowianin na kolejny sezon przeniósł się do Alfy Romeo, tam jednak został jedynie kierowcą rezerwowym i rolę tę pełni także w tym sezonie. Czy w 2022 roku to się zmieni? Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już za kilka dni, a dokładniej 16 listopada. Szef ekipy z Hinwil, Frederic Vasseur, wyjawił w rozmowie z francuskim Canal+, że decyzja w sprawie drugiego kierowcy została już podjęta, a ogłoszona zostanie po GP Sao Paulo.

Robert Kubica w Ferrari?! O tym transferze mówi cały świat, wszystko przez jeden szczegół

Robert Kubica wróci do regularnego ścigania?

Wielu fanów F1 ma nadzieję, że Alfa Romeo, która już wcześniej pozyskała Valtteriego Bottasa z Mercedesa, jako drugiego kierowcę zatrudni Roberta Kubicę. Niestety, szanse na to nie są zbyt duże. Więcej wskazuje na to, że zespół Polaka sięgnie po któregoś z młodszych kierowców, startujących w Formule 2. Wcześniej mówiło się, że może nim zostać Theo Pourchaire, ale 18-letni kierowca chce jeszcze lepiej przygotować się z przejścia na wyższy poziom. Tym samym do Alfy Romeo najpewniej dołączy Guanyu Zhou.

GP Meksyku F1: Lider nie do ruszenia. Verstappen najlepszy w Mexico City

Sonda
Robert Kubica będzie stałym kierowcą w sezonie 2022?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze