Robert Kubica zapoznał się ze słynnym torem Daytona. Był szybki! [WIDEO]

2021-01-24 13:55
Daytona 500, Robert Kubica, Orlen Team, High Class Racing, wyścigi, Oreca 07
Autor: Twitter/Orlen Team Auto zespołu Roberta Kubicy na wyścig Daytona 500

Duński zespół High Class Racing, w którego barwach wystąpi w długodystansowym wyścigu Daytona 500 Robert Kubica, odbywa w weekend jazdy testowe na tym słynnym amerykańskim torze położonym na Florydzie. Nasz kierowca nie napracował się zbytnio, ale były sytuacje, kiedy okazywał się najszybszy w swoim teamie.

Polak w sumie przejechał 29 okrążeń toru Daytona samochodem Oreca LMP2 07. Zespół Polaka (jeździ 4 kierowców) zajął 8. lokatę w ostatniej sesji treningowej przed niedzielnymi kwalifikacjami do Daytona 500 (nie pojedzie w nich Kubica, zespół wybrał duet Dennis Andersen i Ferdinand Habsburg). Na wyścig kwalifikacyjny High Class Racing wywalczył dobrą drugą pozycję startową, dzięki udanemu występowi Andersena. We wcześniejszych dwóch jazdach testowych Robert Kubica wykręcał najlepsze czasy w swoim zespole, ale starczało to duńskiej ekipie na ósmą i piątą lokatę w kategorii LMP2.

Przypomnijmy, że Kubica został jednym z kierowców, którzy pod koniec stycznia będą się zmieniać za kierownicą bolidu francuskiej firmy Oreca (klasa LMP2 – Le Mans Prototype 2). Na tę 24-godzinną imprezę 30 i 31 stycznia Kubica przywdzieje barwy High Class Racing jako jeden z czterech kierowców. Partnerami Polaka w tej próbie będą Ferdinand Habsburg, Anders Fjordbach i Dennis Andersen. High Class Racing, który wystawia samochód, zadebiutowało w 2019 roku w europejskiej serii Le Mans, występuje także w World Endurance Championship. Auto Oreca 07, którym pościga się Robert Kubica, waży tonę, ma 600-konny silnik V8 o pojemności 4.2 l i zamknięty kokpit.

Robert Kubica sprawił, że wszystkim OPADŁY SZCZĘKI i zbierali je z podłogi! Nieprawdopodobny wynik!

Najnowsze