Sezon Formuły 1 zostanie SKRÓCONY? Wszystko przez koronawirusa!

2020-02-11 22:19 MD
Nico Hulkenberg, Robert Kubica, Renault, Williams, Formuła 1
Autor: East News Robert Kubica (Williams) i Nico Hulkenberg (Renault) walczący o pozycję

Włoski "Motorsport" twierdzi, że odwołanie Grand Prix Chin jest decyzją już podjętą, a w ciągu najbliższych godzin zostanie zakomunikowane oficjalnie. Wszystko przez koronawirusa, który panoszy się po Państwie Środka i pochłania ofiary śmiertelne liczone już w setkach. Pod znakiem zapytania stoi także inny wyścig mający odbyć się w Azji.

Koronawirus stanowi problem, z którym Chińczycy starają się walczyć bardzo szybko, ale jego skala jest potężna. Nie pomaga wybudowany w ciągu kilku dni szpital czy wielu lekarzy pracujących na co dzień przy poważnie chorych pacjentach. Ludzie umierają z powodu złapania tej strasznej choroby, a cały świat boi się wybuchu epidemii. Nic więc dziwnego, że również świat sportu bardzo ostrożnie podchodzi do kwestii związanych z tym aspektem.

Włosi są przekonani, że zapadła już decyzja o odwołaniu Grand Prix Chin, które w sezonie 2020 miało odbyć się 19 kwietnia. Początkowo dyskutowano nad tym, by zawody w Państwie Środka przenieść na jesień, ale zespoły Formuły 1 nie chciały o tym słyszeć, gdyż wiązałoby się to z bardzo potężnym obłożeniem terminarza. W efekcie postanowiono odejść od pomysłu ścigania się w Chinach, co lada chwila ma zostać ogłoszone oficjalnie.

To nie koniec problemów organizatorów sezonu 2020 w Formule 1. Na 5 kwietnia zaplanowane jest bowiem Grand Prix Wietnamu - kraju, w którym królowa motosportów ma zagościć po raz pierwszy. Jednak z powodu poważnego zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, również i ta impreza stoi pod gigantycznym znakiem zapytania. W kwestii wietnamskiej póki co nie ma jednak jeszcze tak wyraźnych przecieków jak w kontekście chińskim.

Najnowsze