Autor: Paweł Skraba Żużel Grand Prix Polski Transmisja TV NA ŻYWO Gorzów Gdzie obejrzeć żużel dzisiaj w TV GP Polski w Gorzowie STREAM ONLINE LIVE 24.06.2023 Na którym kanale GP w Gorzowie w TV dzisiaj

GP w Malilli

Daniel Bewley zwycięzcą Speedway Grand Prix w Malilli! Patryk Dudek kończy rywalizację na trzecim miejscu

2023-07-15 21:38

To były wielkie emocje na szwedzkim torze. W fazie zasadniczej nie zabrakło sytuacji, w których zawodnicy musieli podnosić się z toru, jednym z nich był Bartosz Zmarzlik już w pierwszym wyścigu. W rundzie zasadniczej najlepszym okazał się Fredrik Lindgren. Po dwóch biegach w półfinale do ścisłej czwórki zakwalifikowali się: Lindgren, Dudek, Vaculik oraz Bewley. W pierwszym wyścigu decydującym o zwycięstwie doszło do kraksy z udziałem Szweda oraz Słowaka. Lindgren nie został dopuszczony do powtórki, a w niej świetny manewr zastosował Brytyjczyk, który ostatecznie wyprzedził Vaculika. Na trzecim miejscu zawody zakończył Dudek.

Zmagania podczas Speedway Grand Prix w Szwecji były bardzo emocjonujące. Podczas fazy zasadniczej było na torze kilka niegroźnych wypadków. Po 20 biegach najlepszym okazał się Fredrik Lindgren. W pierwszym półfinale o awans do finału walczyli Lindgren, Bewley, Fricke oraz Holder. Zwyciężył Szwed, a tuż za nim uplasował się Brytyjczyk. W drugim półfinale nie zdołał wyprzedzić Martina Vaculika, Zmarzlik, który musiał tym razem obejść się smakiem. Wygrał ten ważny bieg Patryk Dudek. W wielkim finale po triumf pewnie jechał Słowak, jednak w połowie wyścigu doszło do kraksy i Lindgren nie wziął już udziału w powtórce, gdzie fantastycznym manewrem popisał się Bewley i to on wygrał Speedway Grand Prix w Szwecji.

W 2023 roku cykl Speedway Grand Prix składa się z dziesięciu rund w ośmiu krajach. W tym momencie na najlepszej pozycji znajduje się Bartosz Zmarzlik, ponieważ triumfował w trzech imprezach w ramach Speedway Grand Prix. Polak okazał się najlepszy w Gorican, Teterowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. 28-latek ma już na swoim koncie 90 punktów, a drugi Jack Holder ma o 21 oczek mniej. Miejsce na podium w klasyfikacji generalnej zamyka Fredrik Lindgren z dorobkiem 28 punktów.