Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Finał mistrzostw Polski

Stal – Motor: Last dance Zmarzlika. Stal wygrywa pierwszy mecz finałowy Ekstraligi

2022-09-11 21:31

Za nami pierwszy mecz finałowy PGE Ekstraligi! O złote medale powalczą Stal Gorzów i Motor Lublin. Bartosz Zmarzlik po sukcesie w Grand Prix Vojens poprowadzi swoją drużynę po kolejny triumf? Wiele na to wskazuje! Nawet szalejący Dominik Kubera, który zdobył 16 punktów tego wieczoru nie powstrzymał rozpędzonej Stali. Gorzowianie wygrali dwunastoma punktami i zrobili milowy krok w kierunku mistrzostwa Polski. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo!

Finał PGE Ekstraligi: Stal Gorzów – Motor Lublin 51:39

Stal Gorzów: Woźniak 11, Hansen 6, Vaculik 14, Thomsen, Zmarzlik 16, Paluch 2, Bartkowiak 2, Jasiński

Motor Lublin: Michelsen 4, Drabik 3, Hampel 6, Bowes, Lampart 2, Cierniak 8, Kubera 16

Na żywo

Stal Gorzów – Motor Lublin

Zapraszamy na relację na żywo z meczu finałowego PGE Ekstraligi. Początek spotkania Stal Gorzów - Motor Lublin o godzinie 19:30.

Za nami próba toru. Niedługo zaczynamy walkę o mistrzostwo Polski. 

Oba tegoroczne mecze wygrała ekipa Motoru Lublin. Czy tak samo będzie i dziś?

Czas na prezentację zawodników. 

Czas na "Mazurka Dąbrowskiego"!

Po 13 latach Bartosz Zmarzlik ma odejść ze Stali Gorzów. Pięknie podziękowano mu za ten czas.

- Na chwilę musimy się rozstać. Nigdy o Was nie zapomnę - powiedział Bartosz Zmarzlik.

- Nie mówię do widzenia, tylko do zobaczenia - dodał dwukrotny mistrz świata.

Czekamy na start pierwszego biegu. 

Podprowadzające już na torze. Za moment zaczynamy! 

Bieg 1 4:2

4:2 dla Stali: Vaculik znakomicie wystrzelił spod startu i powiększał przewagę nad Hampelem, który pędził po zewnętrznej i wyprzedził Woźniaka. Zawodnik gospodarzy nie był w stanie wyprzedzić rywala. Świetny start Stali.

Bieg 2 4:2

Bieg przerwany. Cierniak zaliczył upadek na drugim łuku... Wpadł pod bandę zabezpieczającą tor. 

Oskar Paluch wykluczony z powtórki. Gwizdy na Jancarzu. 

Bieg 2 6:6

4:2 dla Motoru. Bartkowiak zaskoczył, bo wystrzelił znakomicie. Mateusz Cierniak pognał jednak na prostej i minął żużlowca gospodarzy po zewnętrznej. Do mety za wiele się nie działo. Dobra powtórka dla Cierniaka. Mamy remis 6:6. 

Bieg 3 11:7

5:1 dla Stali. Fenomenalny start Woźniaka, Zmarzlik szybko mija Hampela i podwójne zwycięstwo gospodarzy. Blisko siebie jadą żużlowcy Stali i deklasują Motor! 

Bieg 4 14:10

3:3. Remis w biegu. Kubera wystartował znakomicie, za nim gnał Lampart, ale na pierwszym łuku mijają go bez problemów Hansen i Paluch. Przeolbrzymie odstępy. Sukces Stali, bo zanosiło się na podwójne zwycięstwo Motoru.

Bieg 5 15:15

5:1 dla Motoru. Niesamowicie napędzony Kubera odjeżdża. Vaculik szybki, ale ma problemy ze świetnie broniącym się Hampelem. Motor dojeżdża z piątką i doprowadza do remisu. 

Bieg 6 18:18

3:3. Remis w biegu. Bartosz Zmarzlik - skandują kibice na trybunach. Drabik wystartował lepiej, ale Zmarzlik z niekorzystnego drugiego pola mija go na pierwszym łuku i dojeżdża z trójką. Za jego plecami Drabik i Michelsen. Znów bieg bez historii.

Bieg 7 19:23

5:1 dla Motoru. Ale pięknie drużynowo jechali Cierniak i Kubera. Znakomicie kontrolują wyścig lublinianie. Stal nie miała nic do powiedzenia. Woźniak z jednym punktem bez podjazdu do ekipy Motoru w tym starcie.

Bieg 8 22:26

3:3. Remis w biegu. Defekt motoru Hampela. Kubera wystrzelił znakomicie, a to tylko podrażnia ambicje Bartosza Zmarzlika. Dominik ucieka i jest to kolejna trójka na jego koncie. Zmarzlik nie dał rady.

To czwarta trójka Kubery w tym meczu! WOW!

Bieg 9 25:29

3:3. Remis w biegu. Dobrze zaczyna się ten bieg dla Motoru Lublin. Michelsen gnał pierwszy, a Drabik był trzeci. Ale Woźniak wyprzedza Maksa i razem z Hansenem jadą po trzy punkty. Duńczyk zgarnia trójkę tuż po zmianie motoru. 

Bieg 10 30:30

5:1 dla Stali. Czerwony i niebieski kask na prowadzeniu, więc kibice gospodarzy szaleją. Zmarzlik i Vaculik z POTWORNĄ przewagą nad rywalami. Lampart i Cierniak dojeżdżają spokojnie do mety. Remis. 

Bieg 11 35:31

5:1 dla Stali. Kubera w końcu zatrzymany. Wciskał się między Vaculika i Woźniaka, ale stalowcy go zatrzymali! Michelsen ma defekt i Dominik musi walczyć sam. Ale tu nie da się nic zrobić, bo gospodarze odjeżdżają! 5:1 dla Stali. 35:31 w meczu!

Bieg 12 38:34

3:3. Remis w biegu. Stal znowu gna po 5:1, ale ja pierwszej prostej Bartkowiak łyknięty przez Cierniaka i Drabika. Vaculik goniony przez pierwszego z nich. Nic się jednak nie wydarzyło. 

Bieg 13 43:35

5:1 dla Stali. Ostatni bieg rundy zasadniczej. Przed biegami nominowanymi duuuuża przewaga gospodarzy. Zmarzlik i Hansen próbują pojechać po piątkę, ale Hampel włącza się do gry. Duńczyk zamyka doświadczonego Polaka. Ale walka trwa do samego końca. WIELKA WRZAWA NA TRYBUNACH! 5:1! Osiem punktów przewagi Stali. 

Czekamy na biegi nominowane.

Bieg 14: Woźniak, Cierniak, Hansen, Kubera

Bieg 15: Hampel, Vaculik, Michelsen, Zmarzlik

Bieg 14 46:38

Kubera wypchnięty przez Woźniaka w pierwszym łuku. Dominik przegrywa drugi raz tego wieczora. Czerwony kask powiększa przewagę i Woźniak pewnie zbiera trójkę. 3:3, bo Cierniak obronił się przed Hansenem. Remis w biegu 14. 

Bieg 15 51:39

STAAAAL! Szaleństwo na Jancarzu! Zmarzlik i Vaculik kolejny raz jadą po pięć punktów. 51:39 to potworna zaliczka przed rewanżem. Gorzów wykonał poważny krok w kierunku mistrzostwa Polski. 

Przed nami wielki finał PGE Ekstraligi. W tym roku o złoto powalczą dwie najlepsze ekipy ostatnich tygodni. Stal Gorzów Wielkopolski zmierzy się w dwumeczu z Motorem Lublin i jedno jest pewne – olbrzymich emocji nie będzie brakować! Bartosz Zmarzlik niesiony sukcesem w Grand Prix w Vojens ma chrapkę na kolejny sukces. Czy lublinianie będą w stanie go powstrzymać?

Wielki triumf Zmarzlika! Polak zwycięzcą GP Danii w Vojens

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski PGE Ekstraligi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze