Testy F1 2020: Robert Kubica ocenił bolid Alfy Romeo Racing Orlen! [WIDEO]

2020-02-19 18:23 MSo
Robert Kubica w Alfa Romeo Racing Orlen
Autor: EastNews Robert Kubica w Alfa Romeo Racing Orlen

Pierwszy dzień przedsezonowych testów Formuły 1 za nami! Robert Kubica po raz pierwszy zasiadł za sterami bolidu Alfa Romeo Racing Orlen i pokonał nim ponad 50 okrążeń! W materiale opublikowanym za pośrednictwem profilu "ORLEN Team" na Twitterze, dowiedzieliśmy się, jak Polak ocenia na gorąco model C39.

Robert Kubica otworzył pierwszą sesję przedsezonowych testów w barwach Alfy Romeo Racing Orlen. Szwajcarsko-włoski zespół od początku nastawiał się przede wszystkim na zbieranie danych. Mimo to, nie można powiedzieć, by tempo Polaka było słabe. Po całym dniu, były kierowca BMW Sauber czy Renault mógł pochwalić się trzynastym czasem dnia. Niewiele jednak odstawał od wyników Williamsa czy Racing Pointu. Co więcej, wykręcił lepszy czas niż Kevin Magnussen z Haasa.

Jak Polak ocenił swój pierwszy dzień ścigania się w barwach nowego teamu i bolid C39? - Jesteśmy w trakcie pierwszego dnia, a ja już po pierwszych jazdach, pierwszych kilometrach nowego bolidu. Jak większość kibiców zapewne wie, jest to szczególny dzień, bo jako pierwszy miałem okazję wyjechać nowym bolidem tutaj w Barcelonie. Pierwsze wrażenia są pozytywne. Oczywiście dużo rzeczy będzie do sprawdzenia i przetestowania jeszcze w trakcie tego i przyszłego tygodnia - powiedział na wideo opublikowanym na twitterowym profilu ORLEN Team.

Najszybszy na torze był Lewis Hamilton z Mercedesa (1:16.976), który wyprzedził swojego kolegę z drużyny Valtteriego Bottasa. Robert Kubica miał trzynasty czas dnia (1:18.386), wyprzedzając dwóch zawodników - Kevina Magnussena z Haasa (1:18.466) i Antonio Giovinazziego z Alfy Romeo (1:20.096).

Robert Kubica kolejny raz pojawi się na torze dopiero w ramach przyszłotygodniowych testów. W czwartek i piątek w Alfie Romeo Racing Orlen prezentować się będą tylko Antonio Giovinazzi i Kimi Raikkonen.