Robert Kubica

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Robert Kubica

wszystko jasne

To już oficjalne. Wiadomo, co dalej ze współpracą Roberta Kubicy z Orlenem. Nie mogło być inaczej

2023-11-29 14:13

Klika dni temu oficjalnie ogłoszono, że Robert Kubica wystartuje w kolejnym sezonie wyścigów WEC w najwyższej kategorii hypercar w barwach zespołu AF Corse, które startuje w pojazdach Ferrari. Teraz natomiast oficjalnie potwierdzono, że Orlen przedłuża swoją współpracę z najlepszym polskim kierowcą wyścigowym.

Robert Kubica będzie się ścigał w wyścigach długodystansowych za kierownicą Ferrari - potwierdził prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W środę przedłużono współpracę 38-letniego kierowcy z koncernem paliwowym o kolejne trzy lata. – Budowa, rozpoznawalność marki to bardzo ważna rzecz. Od parunastu lat w ten sposób budujemy naszą siłę, nie tylko w Polsce. Jesteśmy w ponad stu krajach świata. Nasza rozpoznawalność rośnie, ale najlepiej - poprzez sport. Z Robertem mamy już umowę pięć lat i miło mi poinformować, że przedłużyliśmy ją o kolejne trzy lata. Robert będzie się ścigał w wyścigach długodystansowych za kierownicą Ferrari – poinformował Obajtek podczas briefingu prasowego.

Kubica już w tym sezonie startował w wyścigach długodystansowych, ale w niższej kategorii LMP2. Z belgijskim zespołem WRT zdobył mistrzostwo świata. Od przyszłego sezonu zasiądzie w startującej w najwyższej klasie Hypercar ekipie Ferrari. – Mam nadzieję, że będziecie ze mnie dumni. Miałem tydzień temu krótką chwilę na zapoznanie się z autem. Czekam na przyszły sezon, choć najpierw na odpoczynek, naładowanie baterii - powiedział Kubica. W ubiegłym tygodniu informację o startach Polaka podał jego nowy zespół AF Corse, który jest producentem aut tej marki.

Robert Kubica wciąż myśli o F1
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze