To koniec Roberta Kubicy w Williamsie? O wszystkim miały zadecydować pieniądze

2019-09-09 13:46 DaO
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Przyszłość Roberta Kubicy w Formule 1 nadal jest niejasna. Wydaje się, że jedyną możliwością na przedłużenie startów Polaka w królowej sportów motorowych jest pozostanie w obecnym zespole, a więc w Williamsie. Według najnowszych medialnych doniesień wynika jednak, że brytyjska ekipa postawi na Nicholasa Latifiego. Kartą przetargową mają być ogromne pieniądze, które Kanadyjczyk wniesie ze sobą do zespołu.

Już od jakiegoś czasu mamy do czynienia z wieloma personalnymi zmianami w ekipach F1. Niektórzy kierowcy wiedzą już, gdzie będą startować w kolejnym sezonie, a pozostała część nadal musi walczyć o swoje miejsce za kierownicą bolidów. W tej gorszej sytuacji jest Kubica. Choć Williams utrzymuje, że żadne decyzje nie zapadły, w mediach pojawiają się kolejne doniesienia odnośnie przyszłości Polaka.

Najnowsze informacje nie są optymistyczne dla polskich kibiców. Według Charrela Jalvinga, który na rynku F1 pomaga w załatwianiu spraw kontraktowanych i sponsorskich, przekazał, że Williams miał dogadać się ze swoim kierowcą testowym, Nicholasem Latifim. - Kolejna wielka torba pieniędzy dotrze do Williamsa - stwierdził Jalving holenderskiej telewizji.

Menedżer mówiąc o torbie pieniędzy miał na myśli 30 mln euro, jakie Kanadyjczyk miałby wnieść ze sobą do ekipy z Grove. Wszystko dzięki ojcu Latifiego, który jest miliarderem i współwłaścicielem McLarena. W dodatku kierowca osiąga dobre rezultaty w F2 i może uzyskać licencję F1 na 2020 rok. Pieniądze i forma Kanadyjczyka mogłyby sprawić, że miejsce w Williamsie straciłby Kubica. Jego notowania stoją niżej niż George'a Russell, który osiąga lepsze rezultaty w tym sezonie.