Unia - Stal: Stal pokonała mistrza w hicie PGE Ekstraligi! Udany rewanż za finał zeszłego sezonu

2021-04-04 21:25 Mateusz Sobiecki
Leszczynianie regularnie oglądali plecy gorzowian.
Autor: CyfraSport Leszczynianie regularnie oglądali plecy gorzowian.

Wróciła najlepsza żużlowa liga świata. PGE Ekstraliga powitała nas znakomitym rewanżem za zeszłoroczny finał Fogo Unia Leszno - Moje Bermudy Stal Gorzów. Leszczyńskie Byki i obrońcy tytułu byli faworytem do zwycięstwa. Nic bardziej mylnego! Od samego początku goście na Smoczyku jechali jak nakręceni. Gorzowianie zgarnęli pierwsze zwycięstwo, wygrywając 48:42! Bartosz Zmarzlik i Jason Doyle pokazali 110% swoich możliwości. Ale to był wieczór!

Unia Leszno - Stal Gorzów 42:48

Unia: Sajfutdinow 12, Kołodziej 5, Lidsey 1, Doyle 14, Pawlicki 7, Sadurski 0, Pludra 3, Szlauderbach

Stal: Woźniak 6, Vaculik 10, Karczmarz 3, Zmarzlik 14, Thomsen 7, Jasiński 3, Nowacki 5, Birkemose

Na żywo

Unia Leszno - Stal Gorzów

42:48

Bieg 15:

Jason Doyle 2
Bartosz Zmarzlik 3
Emil Sajfutdinow 1
Martin Vaculik 0

To nie finał Grand Prix, a ostatni bieg hitu PGE Ekstraligi. Problemy tuż przed startem miał Jason Doyle, któremu zgasł motocykl. Jedziemy we czterech! Doyle ruszył fenomenalnie, ale o trójkę chce powalczyć Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata na trzecim kółku wyprzedza Australijczyka. Trzeci gna Martin Vaculik, ale do mety dojeżdża ostatni. Wyprzedził go na samym końcu Sajfutdinow.

Zawodnicy ostatniego biegu już na torze!

39:45

Bieg 14:

Anders Thomsen 0
Piotr Pawlicki 3
Szymon Woźniak 1
Janusz Kołodziej 2

Mieszają się zawodnicy. Znakomicie wystartował Pawlicki i jedzie po trzy punkty na otarcie łez dla leszczyńskich Byków. Kołodziej wyprzedza Woźniaka, ale goście nie ryzykują i dowożą jeden punkt do mety i wygrywając z Unią Leszno na wyjeździe!

SKŁADY BIEGÓW NOMINOWANYCH!

Bieg 14: Thomsen, Pawlicki, Woźniak, Kołodziej

Bieg 15: Doyle, Zmarzlik, Sajfutdinow, Vaculik

Przed nami ostatnie równanie toru i biegi nominowane. Unia może uratować remis, jeśli dwukrotnie wygra 5:0, a szanse na to są niemal zerowe!

24:44

Bieg 13:

Jason Doyle 2
Anders Thomsen 3
Piotr Pawlicki W
Rafał Karczmarz 1

Doyle miał jechać po utrzymanie szans na doprowadzenie do remisu! Ale Thomsen wyprzedza znakomicie startującego Australijczyka i jedzie po trzy punkty!

Piotr Pawlicki wykluczony z biegu nr 13!

Wścieka się Piotr Pawlicki! Jaka będzie decyzja sędziów?

Bieg 13:

Jason Doyle
Anders Thomsen
Piotr Pawlicki
Rafał Karczmarz

Genialnie wystrzelił spod taśmy Doyle i znakomicie rusza też Pawlicki. Ten daje się jednak wyprzedzić Karczmarzowi i Thomsenowi, ale wraca na trzecie miejsce. Walczą o drugie miejsce Pawlicki i Karczmarz. Obaj upadają na tor!

32:40

Bieg 12:

Martin Vaculik 3
Kacper Pludra 1
Kamil Nowacki 2
Jaimon Lidsey 0

Kacper Pludra z ostrzeżeniem. Vaculik i Nowacki wystartowali świetnie, ale na juniora Stali naciska Kacper Pludra. Młody zawodnik z Gorzowa dowozi dwójkę. 5:1 dla Stali!

Bieg przerwany. Pludra za szybko rusza spod taśmy.

31:35

Bieg 11:

Jason Doyle 1
Bartosz Zmarzlik 3
Emil Sajfutdinow 2
Szymon Woźniak 0

Znakomity start Zmarzlika, ale Sajfutdinow jest piekielnie szybki. Mistrz świata daje się wyprzedzić Rosjaninowi, a z tyłu Woźniak goni Doyle'a. Centymetry za plecami Emila Polak, który atakuje na ostatnim wirażu. Wyprzedził go! Ale gratulują sobie obaj! Remis w biegu nr 11!

Dwie ostatnie serie startów! W biegu 11 pojadą Jason Doyle, Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutdinow i Szymon Woźniak.

Czas na kosmetykę toru!

28:32

Bieg 10:

Wiktor Jasiński 1
Emil Sajfutdinow 2
Anders Thomsen W
Jason Doyle 3

Dobrze ruszył ze startu Wiktor Jasiński, ale zamknął go w pierwszym wirażu Emil Sajfutdinow. Prowadzi Jason Doyle, który napędził się po zewnętrznej. Wyścig bez historii.

Anders Thomsen wykluczony z biegu nr 10!

Bieg 10:

Wiktor Jasiński
Emil Sajfutdinow
Anders Thomsen
Jason Doyle

Bieg przerwany. Znakomicie wystartował Emil Sajfutdinow. Upada jednak Anders Thomsen i zobaczymy powtórkę. Czy w pełnym składzie? Dowiemy się za moment!

23:31

Bieg 9:

Emil Sajfutdinow 2
Szymon Woźniak 1
Janusz Kołodziej 0
Martin Vaculik 3

Sajfutdinow ruszył genialnie, ale Vaculik nabrał takiej prędkości, że wyprzedził go jadąc pod płotem! Woźniak walczy z Kołodziejem o trzecie miejsce. Znów 4:2 dla gości! Stal ucieka z prowadzeniem na osiem punktów!

21:27

Bieg 8:

Rafał Karczmarz 1
Piotr Pawlicki 2
Bartosz Zmarzlik 3
Krzysztof Sadurski 0

Pawlicki i Zmarzlik wystrzelili najlepiej. Zawodnik gospodarzy pojechał lepiej, ale mistrz świata minął go na drugim okrążeniu. Pawlicki nie odpuszczał, ale był nieco wolniejszy. Na trzecim miejscu dojeżdża Karczmarz z tak ważnym dla gości punktem.

62,74 - najlepszy czas dnia po siedmiu biegach. Jego autorem Emil Sajfutdinow.

Druga przerwa na równanie toru.

19:23

Bieg 7:

Kamil Nowacki 0
Janusz Kołodziej 1
Anders Thomsen 2
Emil Sajfutdinow 3

Jak błyskawica wystrzelił Thomsen i prowadził od pierwszego do przedostatniego wirażu! Jak nakręcony gonił Duńczyka Emil Sajfutdinow. Rosjanin wyszarpał tę trójkę. Trzeci dojechał z jednym oczkiem.

15:21

Bieg 6:

Piotr Pawlicki 2
Martin Vaculik 3
Kacper Pludra 0
Szymon Woźniak 1

Pawlicki świetnie rusza spod taśmy, ale Vaculik nie odpuszcza, a za nimi ostro jedzie także Woźniak. Zawodnik gości na czele odjeżdża rywalom. Emocji więcej nie uświadczyliśmy, ale to spotkanie może się podobać!

13:17

Bieg 5:

Jaimon Lidsey 1
Rafał Karczmarz 0
Jason Doyle 3
Bartosz Zmarzlik 2

Doyle na prowadzeniu i atakuje go Zmarzlik, ale Lidsey dołącza do "niebieskiego kasku" i Unia leci po 5:1. Ale mistrz świata tak łatwo się nie podda i wskakuje między dwa byki. Doyle'a nie dał rady jednak wyprzedzić.

Zawodnicy na torze! Czas na drugą serię startów!

Czas na przerwę na kosmetykę toru!

Bieg 4:

Krzysztof Sadurski 0
Bartosz Zmarzlik 3
Janusz Kołodziej 2
Wiktor Jasiński 1

Zmarzlik znakomicie wystartował spod taśmy, ale wściekle goni go Kołodziej. Na żyletki walczą dwaj genialni rajderzy. A za ich plecami o dodatkowy punkcik bili się Jasiński z Sadurskim. Zmarzlik pierwszy, Kołodziej drugi, Jasińki trzeci.

7:11

Bieg 3:

Anders Thomsen 2
Jason Doyle 3
Martin Vaculik 1
Piotr Pawlicki 0

Ale ciasno znów na pierwszym łuku. Gospodarze jechali na 5:1, ale Thomsen i Vaculik mijają Pawlickiego. Piotr trafił w koło Martina, a ten wściekał się za jego plecami. Napędzony Vaculik wyprzedził Polaka na ostatniej prostej! 3:3 w tym biegu.

Powtórka biegu trzeciego w pełnym składzie.

4:8

Bieg 3:

Anders Thomsen
Jason Doyle
Martin Vaculik
Piotr Pawlicki 

Upada Piotr Pawlicki na pierwszym łuku. Będzie powtórka startu.

4:8

Bieg 2:

Kacper Pludra 2
Wiktor Jasiński 1
Krzysztof Sadurski 0
Kamil Nowacki 3

Znakomicie wystartował Pludra, ale genialnie ścina do wewnątrz Nowacki. Jasiński napiera na zawodnika Unii Leszno, ale nie daje rady go wyprzedzić. Znowu 4:2 dla gości!

2:4

Bieg 1:

Szymon Woźniak 3

Emil Sajfutdinow 2

Rafał Karczmarz 1

Jaimon Lidsey 0

Na łokcie w pierwszym łuku walczą Woźniak i Sajfutdinow! Polak przed Rosjaninem, a gwiazdę Unii Leszno goni Rafał Karczmarz. Ciasno między zawodnikami! Do końca napierał Sajfutdinow, ale nie dał rady sięgnąć po trójkę.

Zawodnicy wyjeżdżają na tor. Dwie minuty do startu pierwszego biegu!

Stal Gorzów poprowadzi dziś Piotr Paluch. Jak poinformowali dziennikarze Canal+, pierwszy trener Stanisław Chomski ma problemy żołądkowe.

Spotkanie rozegrane będzie według pierwszego zestawu startowego!

Faworytem bukmacherów w dzisiejszym spotkaniu są leszczyńskie "Byki". Czy mistrz świata Bartosz Zmarzlik i spółka pokrzyżują im plany?

To hit PGE Ekstraligi! Fogo Unia Leszno kolejny raz broni mistrzowskiego tytułu. Stal Gorzów to wicemistrz Polski.

ZNAMY SKŁADY!

Unia: Sajfutdinow, Kołodziej, Lidsey, Doyle, Pawlicki, Sadurski, Pludra, Szlauderbach

Stal: Woźniak, Vaculik, Karczmarz, Zmarzlik, Thomsen, Jasiński, Nowacki, Birkemose

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 1. kolejki PGE Ekstraligi Unia Leszno - Stal Gorzów. Początek spotkania o godzinie 19:15.

Kibice Stali Gorzów liczą oczywiście na Bartosza Zmarzlika. Mistrz świata kilka dni temu we wspaniałym stylu zwyciężył w Kryterium Asów w Bydgoszczy, a triumf zadedykował urodzonemu dwa tygodnie temu synkowi. - To jest pierwszy puchar, który zdobyłem dla mojego synka - mówił po zawodach szczęśliwy Zmarzlik. - Przed zawodami Sandra wysłała mi fotkę, na której Antek leży i pokazuje rączkę z zaciśniętą pięścią „tata trzymaj gaz i do do przodu” I tak było! - śmiał się mistrz świata.

Najnowsze