Wielki sukces Motoru. Utrzymali swoje GWIAZDY

2020-11-10 14:18 PSt
Jarosław Hampel
Autor: Cyfrasport Jarosław Hampel

Transferowa karuzela w żużlowej PGE Ekstralidze trwa w najlepsze. Poszczególne kluby kompletują swoje kadry, dokonując naprawdę ciekawych roszad. Równie ważne co pozyskiwanie nowych zawodników jest jednak utrzymanie w zespole kluczowych ogniw. Ta misja powiodła się w Lublinie. Motor ogłosił bowiem, że Jarosław Hampel i Mikkel Michelsen będą reprezentować barwy tego klubu również w kolejnym sezonie.

Informację o oficjalnym porozumieniu obu żużlowców z klubem z Lublina ogłosił prezes Motoru – Jakub Kępa. – Z Jarkiem Hampelem mieliśmy ustne porozumienie. Nie mieliśmy go za to z Mikkelem Michelsenem, ale mogę już oficjalnie powiedzieć, że obaj zostają w Motorze na sezon 2021. Zespół na przyszły sezon mamy zbudowany – powiedział prezes lublińskiego klubu podczas audycji „Pięć jeden”.

Olsztyński kierowca rajdowy o swoim powrocie do motosportu i zdobyciu tytułu Mistrza Polski w dwóch klasach

Pozostanie dwóch kluczowych zawodników to dla Motoru duży sukces. Obaj żużlowcy byli bowiem motorami napędowymi zespołu w minionym sezonie PGE Ekstraligi. Duńczyk notował podczas tych rozgrywek imponującą średnią 2 punktów na bieg. Jarosław Hampel był niewiele gorszy, notując średnią 1,89 punktu na bieg.

Formuła 1 po OSTATECZNYCH decyzjach. Czegoś takiego jeszcze w historii nie było!

Oprócz wyżej wspomnianych zawodników, kadrę Motoru Lublin na najbliższy sezon będą stanowić także dwa nowe nabytki lublińskiego klubu: Krzysztof Buczkowski i Dominik Kubera, doświadczony Rosjanin – Grigorij Łaguta oraz młodzieżowcy: Mateusz Cierniak oraz Wiktor Lampart.

Beniaminek się zbroi! WIELKI transfer w PGE Ekstralidze

Najnowsze