Ostateczny KONIEC Kubicy w Williamsie. Wybrali niedoświadczonego MŁOKOSA

2019-11-02 16:21 KZ
Williams
Autor: Lukas Raich

Jak poinformowały kanadyjskie media, Williams znalazł już następce Roberta Kubicy. Według dziennika "Le Journal de Montreal" kontrakt z obecnym pracodawcą polskiego kierowcy podpisał Nicholas Latifi, który ma jeździć w zespole od sezonu 2020.

Jeszcze w piątek Claire Williams zaprzeczała doniesieniom o podpisaniu kontraktu z Latifim, jednak kanadyjskie media są pewne, że 24-latek już podpisał umowę, gwarantującą mu występy w sezonie 2020. Obecnie Kanadyjczyk jest kierowcą testowym Willimasa, jeździ także w Formule 2. - Umowa została dobrze skonstruowana i widnieją już na niej podpisy, jednak jej ogłoszenie spodziewane jest pod koniec miesiąca - pisze "Le Journal de Montreal".

W tej chwili jedyną przeszkodą jest fakt, że Latifi nie posiada superlicencji. Powinien ją jednak uzyskać bez większego problemu, dzięki występom w F2, gdzie obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wtedy już nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby w sezonie 2020 reprezentował Williamsa w Formule 1. Obecny sezon zakończy się 1 grudnia wyścigiem w Abu Zabi.  - Wyraźnie zaznaczyliśmy w mediach, że nie ogłosimy nazwiska naszego drugiego kierowcy przed wyścigiem w Abu Zabi - podkreśliła jednak Claire Williams. 

Najnowsze