Wspaniałe wieści dla Kubicy! Najpierw nowy kontrakt, a teraz…

2021-02-14 21:00 PM
Robert Kubica
Autor: East News

Robert Kubica kilka dni temu zdradził swoje plany na przyszły sezon, dotyczące jego startów poza Formułą 1. Krakowianin podpisał kontrakt z zespołem WRT i będzie startował w wyścigach długodystansowych. Teraz okazuje się, że polski kierowca usłyszał dobre informacje również dotyczące jego startów w barwach Alfy Romeo w królowej motorsportu.

Robert Kubica wciąż pozostaje jedynym Polakiem, który startował w wyścigach Formuły 1. Choć teraz pełni on rolę tylko kierowcy rezerwowego, to i tak zaimponował całemu środowisku, że był w stanie wrócić do bolidu po niezwykle groźnym wypadku, jakiemu uległ kilka lat temu. Krakowianin jednak nigdy nie lubił ograniczać się do startów tylko w jednej serii i podobnie jest teraz, zwłaszcza że rola kierowcy rezerwowego nie jest tak absorbująca.

Parę dni temu informowaliśmy, że Robert Kubica wystartuje w serii European Le Mans Series (ELMS), czyli serii wyścigów długodystansowych, które odbywają się na znanych z Formuły 1 torach. Polak definitywnie zrezygnował ze startów w serii DTM, w której startował przed rokiem. Nie weźmie on również udziału w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych (WEC), które są bardziej angażujące od ELMS. To dlatego, że w nowym sezonie 36-latek będzie mógł nieco więcej czasu spędzić w bolidzie F1.

Nowy szef Kubicy po prostu się nad nim ROZPŁYWA! Co za słowa, chciałby usłyszeć je każdy

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Jak podaje portal WP SportoweFakty, Robert Kubica w nowym sezonie Formuły 1 będzie miał więcej okazji to przejazdów testowych w bolidzie Alfy Romeo. W minionym roku Polak wziął udział w pięciu treningach Formuły 1 oraz w zimowych i posezonowych testach. Teraz ma ich być więcej.

KOSZMARNY wypadek Fernando Alonso. Przejdzie OPERACJĘ, opis mrozi krew w żyłach

Okazuje się bowiem, że w 2022 roku w F1 pojawią się nowe, 18-calowe opony Pirelli. Sezon 2021 będzie służył do tego, aby przetestować nowe rozwiązania planowe na kolejny sezon, więc i sesji treningowych będzie więcej. Jak podaje portal WP SportoweFakty, liczba dni testowych zostanie zwiększa do 30, a główną osobą odpowiedzialną za sprawdzanie nowych konstrukcji w Alfie Romeo ma być właśnie Robert Kubica.

Najnowsze