Wspaniały Kubica zajął drugie miejsce w GP Australii (FOTO!)

2010-03-28 14:57

Robert Kubica (26 l.) przełamał australijskie fatum. Dotąd występy na torze Albert Park Circuit w Melbourne nie wychodziły Polakowi, startującemu dla ekipy Renault F1, najlepiej. Dzisiaj zajął po pasjonującym wyścigu drugie miejsce. Wygrał obrońca mistrzowskiego tytułu Jenson Button (30 l.) z McLarena.

Wynik Kubicy jest tym bardziej godny pochwały, że startował on do wyścigu z 9. pozycji, a tor w Melbourne nie jest dla niego szczęśliwy. Nigdy wcześniej Polak nie ukończył tam wyścigu. Tym razem wszystko poszło doskonale. O ile Button był nie do pokonania, to na tle pozostałych konkurentów Polak wykazał się świetną techniką i udowodnił, że jeśli bolid Renault nie będzie go zawodził, może znów walczyć w każdym Grand Prix o najwyższe lokaty!

Przeczytaj koniecznie: Kubica ma dobre przeczucia

Dla Kubicy druga lokata w GP Australii była jubileuszowym, dziesiątym podium w karierze. Trzecie miejsce na podium zajął Felipe Massa (29 l.) z teamu Ferrari.

Następny wyścig Formuły 1 już za tydzień. 4 kwietnia zawodnicy zmierzą się w Grand Prix Malezji.