Patryk Dudek

i

Autor: Cyfra Sport Patryk Dudek

Wstydliwy problem Patryka Dudka po triumfie w Grand Prix Niemiec. Bardzo bolało, trudna noc

2022-06-05 14:47

Cóż to był za wieczór w Teterowie! Patryk Dudek w fenomenalnym stylu wygrał Grand Prix Niemiec, a lider klasyfikacji generalnej Bartosz Zmarzlik był drugi. Zawody były pełne emocji, a tor bardzo wymagający dla najlepszych żużlowców świata. Tym cenniejsze są wyniki naszych żużlowców, którzy po zawodach oblewali się na podium szampanem. A Patryk Dudek przyznał, że w trakcie zawodów miał wstydliwy problem. O co chodziło?

Patryk Dudek wygrał Grand Prix Niemiec

Dudek, który w poprzednich turniejach w tym roku jeździł słabo, w Teterowie przeszedł samego siebie. Jeździł jak w transie, aż do samego finału, w którym w świetnym stylu wygrał. Okazuje się, że Dudek walczył z rywalami i z bólem, bo od początku zawodów miał nieprzyjemny problem.

- Czuję się bardzo szczęśliwy, ale ciężko mi powiedzieć coś więcej, bo mam problem z... "klejnotami" – przyznał Dudek na antenie Eurosportu. - Bolą mnie po tym jak obiłem je w jednym z biegów. Teraz czeka mnie trudna noc. Mieliśmy przygotowane dobre motocykle. A gdy wygrasz start na takim torze, to jazda później jest bardzo łatwa. Krawężniki były niebezpieczne, więc najważniejsze było wyjść pierwszym spod taśmy – przeanalizował.

Wspaniałe zwycięstwo Patryka Dudka! Bartosz Zmarzlik tuż za jego plecami, piękny, polski finał!

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

Bartosz Zmarzlik drugi w Grand Prix Niemiec

Na drugim miejscu zawody zakończył Bartosz Zmarzlik, ale też może czuć się zwycięzcą, bo jego przewaga w klasyfikacji generalnej rośnie. Po zawodach jednak narzekał na trudny tor.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu drugiego miejsca, ale nie pamiętam, kiedy tak bardzo się umęczyłem. Dzisiaj było trzeba bardzo kontrolować jazdę, żeby nie zrzuciło z motocykla. Ciężko było zaplanować jakiś atak, czy zbliżenie się do rywala, bo to mogło skończyć się upadkiem – stwierdził Zmarzlik. Kolejne zawody za trzy tygodnie w Gorzowie Wielkopolskim.

Maciej Janowski wsiadł za kierownicę prawdziwego potwora. Motocykl żużlowy to przy tym pikuś!

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze