Wstydliwy problem Patryka Dudka po triumfie w Grand Prix Niemiec. Bardzo bolało, trudna noc

2022-06-05 14:47
Patryk Dudek
Autor: Cyfra Sport Patryk Dudek

Cóż to był za wieczór w Teterowie! Patryk Dudek w fenomenalnym stylu wygrał Grand Prix Niemiec, a lider klasyfikacji generalnej Bartosz Zmarzlik był drugi. Zawody były pełne emocji, a tor bardzo wymagający dla najlepszych żużlowców świata. Tym cenniejsze są wyniki naszych żużlowców, którzy po zawodach oblewali się na podium szampanem. A Patryk Dudek przyznał, że w trakcie zawodów miał wstydliwy problem. O co chodziło?

Patryk Dudek wygrał Grand Prix Niemiec

Dudek, który w poprzednich turniejach w tym roku jeździł słabo, w Teterowie przeszedł samego siebie. Jeździł jak w transie, aż do samego finału, w którym w świetnym stylu wygrał. Okazuje się, że Dudek walczył z rywalami i z bólem, bo od początku zawodów miał nieprzyjemny problem.

- Czuję się bardzo szczęśliwy, ale ciężko mi powiedzieć coś więcej, bo mam problem z... "klejnotami" – przyznał Dudek na antenie Eurosportu. - Bolą mnie po tym jak obiłem je w jednym z biegów. Teraz czeka mnie trudna noc. Mieliśmy przygotowane dobre motocykle. A gdy wygrasz start na takim torze, to jazda później jest bardzo łatwa. Krawężniki były niebezpieczne, więc najważniejsze było wyjść pierwszym spod taśmy – przeanalizował.

Wspaniałe zwycięstwo Patryka Dudka! Bartosz Zmarzlik tuż za jego plecami, piękny, polski finał!

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

Bartosz Zmarzlik drugi w Grand Prix Niemiec

Na drugim miejscu zawody zakończył Bartosz Zmarzlik, ale też może czuć się zwycięzcą, bo jego przewaga w klasyfikacji generalnej rośnie. Po zawodach jednak narzekał na trudny tor.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu drugiego miejsca, ale nie pamiętam, kiedy tak bardzo się umęczyłem. Dzisiaj było trzeba bardzo kontrolować jazdę, żeby nie zrzuciło z motocykla. Ciężko było zaplanować jakiś atak, czy zbliżenie się do rywala, bo to mogło skończyć się upadkiem – stwierdził Zmarzlik. Kolejne zawody za trzy tygodnie w Gorzowie Wielkopolskim.

Maciej Janowski wsiadł za kierownicę prawdziwego potwora. Motocykl żużlowy to przy tym pikuś!

Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze