Max Verstappen

Autor: AP PHOTO Max Verstappen

Formuła 1 opóźniona

Wyścig o GP Singapuru opóźniony. Dlaczego nie ma wyścigu F1 w Singapurze? O której godzinie start?

2022-10-02 14:35

Dlaczego nie ma wyścigu F1 w Singapurze? O której godzinie start wyścigu o GP Singapuru? Złe wieści dla kibiców Formuły 1! Fani królowej sportów motorowych będą bardzo mocno rozczarowani informacjami, które napływają w sprawie GP Singapuru. Wyścig o GP Singapuru został opóźniony. Powodem są okropne ulewy, które nawiedziły ten kraj. Pierwsze okrążenie rywalizacji zostało więc przesunięte. O której godzinie start GP Singapuru?

GP Singapuru opóźnione. O której godzinie start wyścigu o GP Singapuru?

Złe informacje dla kibiców Formuły 1 tuż przed startem kolejnego wyścigu. Wiadomo już, że wyścig o GP Singapuru nie rozpocznie się o planowanej godzinie. GP Singapuru z pewnością zostanie opóźnione ze względu na bardzo poważne opady deszczu. Z powodu gwałtownej ulewy jaka przeszła nad torem, start do wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Singapuru, 17. rundy mistrzostw świata, został opóźniony o jedną godzinę. Jak zapowiadają organizatorzy safety car wyjedzie na tor aby sprawdzić warunki o godz. 15.05 czasu polskiego. Początek wyścigu o GP Singapuru powinien nastąpić kilka minut po godzinie 16:00.

Fani Roberta Kubicy będą zdruzgotani. To już oficjalne, klamka zapadła. Tej decyzji się już nie odkręci

Monakijczyk Charles Leclerc z teamu Ferrari wystartuje w niedzielę w Singapurze z pierwszej pozycji. Lider cyklu Holender Max Verstappen z Red Bulla dzień wcześniej w walce o pole position uzyskał ósmy czas, gorszy od Leclerca o prawie 2 sekundy. Drugi był Meksykanin Sergio Perez z Red Bulla wolniejszy od Leclerca o 0,022 s, a trzeci siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa - strata 0,054 s.

GP Singapuru: Kto jest liderem klasyfikacji generalnej Formuły 1?

Leclerc po raz dziewiąty wywalczył w tegorocznym sezonie pole position i po raz 18. w karierze. Verstappen jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej - zdobył dotychczas 335 punktów i ma ich 116 więcej niż drugi w zestawieniu Leclerc. Kierowcy będą mieli do pokonania 61 okrążeń.