Znany rajdowiec w areszcie! Poważne zarzuty pod adresem Leszka K.

2021-12-09 14:31
Leszek K.
Autor: Jacek Kozioł/Super Express Kierowca rajdowy Leszek K. został zatrzymany

Poważne problemy znanego polskiego rajdowca. Leszek K. został najpierw zatrzymany, a następnie osadzony w areszcie wraz z pięcioma innymi osobami. Mężczyzna zmaga się z zarzutami dotyczącymi działalności przestępczej związanej z obrotem finansowym i sprawami podatkowymi.

O tym, że dokonano zatrzymania Leszka K., jako pierwsze w środę poinformowało RMF FM. Były rajdowiec uwikłał się w podejrzenie działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Miała się ona zajmować sprowadzaniem do kraju luksusowych samochodów, klasy premium, a potem sprzedawała je do klientów z pominięciem podatku VAT oraz należności akcyzowych. Tym samym na całym procederze tracił skarb państwa.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje polski olimpijczyk. Miał na swoim koncie mnóstwo rekordów, to ogromna strata

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Aresztowany Leszek K. to znany rajdowiec. Obecnie ma 55 lat, a za kółkiem zadebiutował już w 1988 roku prowadząc Fiata 126p w Rajdzie Elmot. K. odnosił także liczne sukcesy w kraju. Na swoim koncie ma rajdowe mistrzostwo Polski z lat 2002, 2004, 2005 oraz 2006. Teraz natomiast czeka go wyjaśnianie jego postępowania względem opisanej sytuacji.

Pogrzeb Artura Walczaka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze