Żuzlowiec po pijaku POTRĄCIŁ kobietę i uciekł! Teraz próbuje się wymigać

2021-06-30 9:55
Żużel
Autor: unsplash.com/Jay Wennington

Media doniosły o wyjątkowo przykrym incydencie z udziałem jednej z gwiazd polskiego żużla. Rafał Szombierski, który przed laty reprezentował barwy ROW Rybnik, potrącił 33-letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia, za co grozi mu 15 lat więzienia. Okazuje się, że zawodnik związany ze śląską drużyną znalazł sobie nieprawdopodobną linię obrony, która ma zwolnić go z odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Okazuje się, że spożycie alkoholu przed prowadzeniem pojazdu w niektórych kręgach traktowane jest jako okoliczność łagodząca.

Rafał Szombierski dostał zarzut popełnienia wyjątkowo poważnego przestępstwa. Były żużlowiec ROW Rybnik miał w stanie upojenia alkoholowego potrącić 33-letnią kobietę, po czym uciec z miejsca zdarzenia. Za taki czyn, mężczyzna usłyszał zarzuty 15 lat pozbawienia wolności, jednak jego obrona walczy, aby uniknął karę. Zdaniem mecenasa broniącego Szombierskiego, jego klient znajdował się w stanie "upojenia patologicznego", co miałoby zwolnić go z wyroku.

Joachim Loew znów to zrobił. Gmerał przy nosie, potem otworzył usta i... OBRZYDLISTWO! [WIDEO]

Rafał Szombierski potrącił kobietę. Słynny żużlowiec nie chce ponieść odpowiedzialności

Kiedy Rafał Szombierski był przesłuchiwany przez policję o okoliczności popełnienia przestępstwa, okazało się, że mężczyzna miał spożywać wódkę ze swoim znajomym, tuż przed wejściem do samochodu. Obrona sportowca twierdzi jednak, że nie powinien podlegać karze pozbawienia wolności, ponieważ był w stanie "upojenia patologicznego", co miałoby go zwalniać z wszelkiej odpowiedzialności za popełniony czyn.

- Wystąpiliśmy o przesłuchanie biegłych, bo nie stwierdzili oni, że doszło do upojenia patologicznego. Są ku temu jednak pewne przesłanki. Biegli to ustalali, ale w moim mniemaniu nie ocenili, dlaczego do tego nie doszło. Wytłumaczono to właściwie jednozdaniowo. Dlatego sądzę, że sąd dopuści ten wniosek i możliwe będzie ponowne przesłuchanie biegłych. (...) Rafał znajdował się w tym stanie. Oceniam to jako laik, nie mówię tego jako biegły. To jest stan reakcyjny, nieznany organizmowi. Wtedy człowiek reaguje nietypowo - powiedział w rozmowie z "WP.SportoweFakty" Jarosław Reck, adwokat byłego żużlowca.

Sylwia Dekiert mieszka jak prawdziwa królowa. Gdy zobaczyliśmy jej dom, dech zaparło nam w piersiach

Wilfredo Leon: Zagrałem słabiej, to się więcej nie powtórzy

Szombierski ma nie pamiętać zupełnie nic z wypadku

Według informacji, do których dotarł portal "WP.SportoweFakty", były żużlowiec ROW Rybnik po spożyciu alkoholu zarzekał się koledze, że będzie wracał do domu pieszo. Sam sportowiec ma nie pamiętać, w jakich okolicznościach znalazł się w samochodzie i nie wie, co robił po wypadku.

- Rafał nie jeździ po pijaku. Kompletnie nie pamięta, jak znalazł się w samochodzie, ani chwil po wypadku - mówi adwokat żużlowca w rozmowie z portalem "WP SportoweFakty"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze