Adam Kownacki

i

Autor: AP PHOTO Adam Kownacki

Fortuna dla Babyface'a

Adam Kownacki przegrał trzecią walkę z rzędu, ale zarobił wielkie pieniądze. Miliony wpłyną na konto

2022-07-31 14:01

Nie tak miał wyglądać powrót Adama Kownackiego do ringu w Nowym Jorku. "Babyface" zmierzył się na wielkiej gali z Alim Erenem Demirezenem (32 l.). Po dobrym początku, przyszedł przykry koniec. Turek wypunktował Polaka i najprawdopodobniej pogrzebał jego nadzieje na wielkie pojedynki. Czy Kownacki zdecyduje się na zakończenie kariery? W ringu w Nowym Jorku zarobił wielkie pieniądze. Ile dokładnie?

Walka zaczęła się dobrze dla Polaka, który był aktywny i celnymi kombinacjami obijał rywala. Ciosy na tułów i mocne lewe proste Kownackiego co i rusz rozbijały ciało rywala. Niestety, szybko się to skończyło, a z każdą kolejną rundą Demirezen dochodził coraz mocniej do głosu. Turek rozbijał kolejnymi seriami wyraźnie tracącego siły "Babyface'a". Sędziowie jednomyślnie i jednoznacznie wskazywali na zwycięstwo Demirezena.

Trzecia porażka Adama Kownackiego z rzędu! Ringowa wojna dla Demirezena

Kownacki przegrał trzeci raz z rzędu. Demirezen lepszy

Przed pojedynkiem Kownacki zapowiadał, że to starcie jest dla niego "być albo nie być" w światowym, poważnym boksie. Zwłaszcza, że za nim wyraźna metamorfoza. Zrzucił wiele kilo i pracował nad dyspozycją fizyczną, ale i to nie starczyło... Porażka raczej przekreśla szanse na duże sukcesy na światowych ringach! Czy Polak zdecyduje się zakończyć karierę?

- Mam dwoje dzieci. Muszę porozmawiać z żoną, co dalej. Nie chciałbym zakończyć kariery tutaj, gdzie stoczyłem tyle walk. Chciałbym jeszcze jednej, zwycięskiej walki - mówił Kownacki jeszcze w ringu po trzeciej porażce z rzędu. 

Wcześniej dwukrotnie przed czasem wygrywał z nim Fin Robert Helenius. Niestety, to znacząco utrudnia rozwój kariery Polaka.

Adam Kownacki przed walką w Nowym Jorku

Kownacki - Demirezen: Ile zarobił Polak?

Choć Adam Kownacki jest po dwóch porażkach, to dalej jest szanowany w Stanach Zjednoczonych. Kolejny raz dał emocjonującą walkę i został za to godnie wynagrodzony. Według Przemysława Garczarczyka, Kownacki dostanie 750 tysięcy dolarów, czyli ponad trzy miliony złotych. - Duża stawka, nie tylko sportowa. Adam zarobi za walkę z Demirezenem $750,000 - pisał na Twitterze.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze