Babilon Fight Night: Kowboj Turkowski powalczy z Żołnierzem Rojem

2020-07-16 16:31 MF, mat. prasowe
Tomasz Turkowski
Autor: Tomasz Turkowski/Instagram Tomasz Turkowski

W piątek na gali Babilon Fight Night: Boks vs. MMA drugi tegoroczny pojedynek stoczy Tomasz Turkowski (29 l., 5-0, 5 k.o.), który w studiu telewizyjnym zmierzy się z zawodowym żołnierzem Wojciechem Rojem (2-1, 2 k.o.). – Zacznę spokojnie, ale już w 2. rundzie będę lokował mocne ciosy – przekonuje „Kowboj” Turkowski.

Tomek jest prawdziwym człowiekiem-orkiestrą. Boksuje, pomaga w kwestiach menedżerskich wielu polskim pięściarzom, w przeszłości był też dziennikarzem, ale najbardziej znany jest z tego, że jest 5-krotnym mistrzem Polski w reiningu, czyli ujeżdżeniu w stylu western. Jego rywalem na gali Babilon Fight Night będzie Wojciech Roj, który jest zawodowym żołnierzem.

„Mam czteroletni plan naprawy polskiego boksu. Moja misja to igrzyska 2024” - Jeff Wojciechowski zorganizuje turnieje WBC amatorów [WYWIAD]

-  Wojtek Roj jest większy ode mnie, to silny facet, ale do pokonania. Na pewno zaimponował wielu osobom, kiedy w debiucie wyszedł do ważącego ponad 100 kg Michała Olasia. Różnica wagi między nimi wynosiła 23 kg. Zacznę spokojnie, obejrzę atuty i słabe strony Wojtka, nie będę rzucał się na niego. Ale już w 2. rundzie będę lokował swoje mocne ciosy. Chodzi o to, abym ja trafiał, a nie dostawał w żebra. Muszę uważać, bo Roj ma ciężką rękę i mógłby mnie upolować jakimś cepem – zaznacza Turkowski, który szykuje także efektowne wejście do ringu:

- Zaskoczę kibiców wejściem w stylu Dzikiego Zachodu, a potem zrobię, co do mnie należy – zaznacza „Kowboj”.

Michał Syrowatka otwiera nowy rozdział w karierze. Wraca na ring w lipcu

W walce wieczoru piątkowej gali Babilon Fight Night wystąpi Przemysław „Kosiarz” Runowski, który zmierzy się z mistrzem Babilon MMA i FEN oraz byłym mistrzem Polski w zapasach Danielem „Rutkiem” Rutkowskim. W innej walce boksera z zawodnikiem z mieszanych sztuk Łukasz Stanioch spotka się z Adrianem “Aresem” Błeszyńskim.

FEN 29: Kamil Łebkowski wraca do klatki. Wiadomo, z kim się zmierzy

Gala Babilon MMA Fight Night: Boks vs. MMA w piątek od 19:30 w Polsacie Sport Fight i od 20 w Polsacie Sport Extra.

Najnowsze