Michał Syrowatka otwiera nowy rozdział w karierze. Wraca na ring w lipcu

2020-07-16 15:25 MC, Materiały prasowe
Michał Syrowatka vs Oskari Metz
Autor: Babilon Promotion Michał Syrowatka vs Oskari Metz na gali Babilon Fight Night: Live in Studio

- Potrzebowałem trenera, który wkłada serce w pracę z bokserem. I taką osobą okazał się Paweł Kłak. Z nim chcę odnosić kolejne sukcesy - powiedział Michał Syrowatka, który z nowym szkoleniowcem wraca na ring 31 lipca na gali swego nowego promotora Tomasza Babilońskiego. Rywalem będzie niepokonany Fin Oskari Metz.

Wcześniej mówiło się o walce bokserskiej Michała Syrowatki z byłym mstrzem Polski w zapasach, dziś świetnie radzącym sobie w MMA, Danielem Rutkowskim. Ostatecznie z tym rywalem 17 lipca na innej gali Tomasza Babilońskiego (Babilon Fight Night: BOKS + MMA) zmierzy się w ringu Przemysław Runowski.

Andrzej Wasilewski podpisał porozumienie z Arturem Szpilką

- Jeśli w przyszłości pojawi się kolejna propozycja pojedynku z kimś z MMA, z pewnością ją rozważę. Kibice chcą dobrych walk, chcą widowisk, a takie potyczki to coś nowego. Inna sprawa, że obawiałbym się brudnego boksu, fauli itd. ze strony zawodników mieszanych sztuk walki. Tak jak żaden bokser nie wejdzie z nimi do klatki, bo nie ma szans w MMA, tak oni mają znikome możliwości pokonania profesjonalnych pięściarzy między linami, chociaż mogą pokazać się z bardzo dobrej strony - przyznał pochodzący z Ełku Syrowatka, były czempion organizacji WBA Continental w wadze super lekkiej.

"Mam czteroletni plan naprawy polskiego boksu. Moja misja to igrzyska 2024" [WYWIAD]

Ostatniego dnia lipca na kolejnej gali studyjnej Babilon Fight Night Syrowatka skrzyżuje rękawice z mającym jedenaście zawodowych zwycięstw Oskari Metzem. Dla Fina to będzie pierwsza wyjazdowa walka.

- Widziałem jego dwa, trzy pojedynki i cóż mogę powiedzieć, nie jest to żaden wybitny bokser, ale potrafi ładnie technicznie boksować. Niczym nadzwyczajnym mnie jednak nie zaskoczył. Więc plan może być jeden – wyjść do ringu i wygrać po raz dwudziesty trzeci - zapowiedział Syrowatka, który tym występem rozpoczyna współpracę z grupą Babilońskiego.

Były reprezentant i mistrz Polski w boksie olimpijskim, uczestnik mistrzostw Świata i Europy, zaczynał karierę na galach tego promotora w Kopalni Soli w Wieliczce i podwarszawskiej Zielonce. To był 2012 rok. Dziś to lider polskiej kategorii super lekkiej, który ma wciąż ambicje na międzynarodowe sukcesy. Chce je odnosić z nowym trenerem Pawłem Kłakiem, który zastąpił Andrzeja Liczika.

- Od dawna znam trenera Pawła Kłaka, z którym współpracowałem już przy okazji treningów pod okiem Andrzeja Gmitruka. Potrzebowałem takiego szkoleniowca. Widzę, że Paweł Kłak wkłada serce w naszą pracę. Obaj bardzo chcemy, aby w moim dorobku pięściarskim pojawiły się kolejne ważne zwycięstwa. Szkoda, że tak późno nasze drogi się zeszły - przyznał 32-letni Michał Syrowatka.

Bokser z Ełku dodaje również, że z zainteresowaniem obejrzy 17 lipca walki na gali Babilon Fight Night: BOKS + MMA, m.in. Runowskiego z Rutkowskim i inne starcie boksera z rywalem z MMA, czyli Łukasza Staniocha z Adrianem Błeszyńskim. - Z pewnością Przemek przygotowany jest na nieczyste zagrywki. Z drugiej strony Daniel Rutkowski zdecydował się przyjąć wyzwanie pięściarskie, nie ze mną, lecz w wyższym limicie wagowym, więc może pokaże ciekawy boks? - zakończył Syrowatka.

Tomasz Babiloński: Cieślak dostał całą kasę. Jestem kozłem ofiarnym. Vlog Andrzeja Kostyry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze