Boks. Turniej Bigger's Better. Mistrz Polski - Łukasz Zygmunt: Zleję ich, by zarobić na mieszkanie

2011-06-17 11:41

Łukasz Zygmunt (29 l.) dziś stanie przed wielką szansą na odmienienie swojego życia. Bokserski mistrz Polski w wadze superciężkiej z 2010 roku wystartuje w Lizbonie w turnieju Bigger's Better. Zwycięzca zarobi prawie 50 tysięcy złotych.

- Jestem niesamowicie zmotywowany, bo przez ostatnie miesiące miałem stromo pod górkę. Żeby utrzymać żonę i dziecko, muszę harować w magazynie wędlin. Pracuję nocami, czasem w ciągu kilku godzin trzeba przerzucić kilka ton - opowiada "Super Expressowi" bokser. - W weekendy stoję także na bramkach w dyskotekach i klubach. Nie jest lekko.

Patrz też: Grzegorz Proksa walczy o mistrzostwo Europy

Szansą na poprawę warunków będzie dla Łukasza dzisiejszy turniej. Ośmiu bokserów zmierzy się w systemie pucharowym w 3-rundowych walkach. Zwycięzca dostanie czek na 15 tysięcy dolarów oraz zaproszenie do grudniowego finału Bigger's Better, w którym do zarobienia będzie jeszcze więcej.

- Spodziewamy się drugiego dziecka, chcielibyśmy też kupić mieszkanie. Nie ma co kryć: bardzo by mi się przydały pieniądze za zwycięstwo - powtarza Zygmunt. - Wszystko w moich rękach. Rywale są mocni, ale czuję, że dam radę!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze