Ewa Brodnicka obroniła po raz czwarty tytuł mistrzyni świata w boksie

2019-10-05 9:45 DCH
Ewa Brodnicka za ciężka o piersi
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Ewa Brodnicka za ciężka o piersi

35-letnia pięściarka Ewa „Kleo” Brodnicka zachowała tytuł mistrzyni świata WBO wagi piórkowej. Jej pojedynek z Argentynką Edith Soledad Matthysse na ringu w Częstochowie był wyrównany i nieciekawy. Sędziowie przyznali jej zwycięstwo głosami 2:1.

Pojedynek Brodnicka - Matthyse był najważniejszą walką wieczoru Tymex Boxing Night w Częstochowie. Niestety, przez 10 rund obie bokserki często wpadały w klincz i nie zadawały zbyt wiele ciosów. Polka górowała nad Argentynka głównie pracą nóg.

Po ogłoszeniu niejednogłośnego werdyktu Matthyse pokazała pod adresem sędziów wyciągnięty środkowy palec.

Brodnicka po raz czwarty obroniła pas mistrzyni WBO wagi piórkowej. Bilans jej zawodowych walk wynosi teraz 18 zwycięstw (w tym 2 przez k.o.), 0 porażek i remisów.

Bardziej ciekawe od ringowego starcia okazało sie zamieszanie podczas ceremonii ważenia, dzień wcześniej. Po zakończonej scenie mierzenia się wzrokiem „Kleo” niespodziewanie pocałowała rywalkę, a ta oddała jej uderzeniem w twarz otwarta dłonią.

Ewa Brodnicka
Autor: IPLA

* W walce o pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze superpółśredniej walczący na własnym terenie częstochowianin Robert "Arab" Parzęczewski pokonał jednogłośnie na punkty Patricka Mendy’ego z Gambii.

Robert Parzęczewski - nadchodzi czas Araba
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Robert Parzęczewski - nadchodzi czas Araba
Najnowsze