Fiodor Łapin o przewadze Brytyjczyka przed walką Wilder - Fury : Tyson Fury jest boksersko lepszy

2020-02-21 8:55 DaO, AKS
Tyson Fury
Autor: AP Tyson Fury

Fani boksu znów muszą przygotować się na nieprzespaną noc. Wszystko ze względu na walkę, która odbędzie się w niedzielę rano polskiego czasu. A będzie to walka, która może zmienić bieg historii boksu. Deontay Wilder i Tyson Fury po raz drugi zmierzą się ze sobą w walce o pas mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC. Fiodor Łapin uważa, że Brytyjczyk ma przewagę.

Na początku grudnia 2018 roku kibice boksu długo nie mogli wyjść z podziwu po tym, co zobaczyli w potyczce Wildera z Furym. Obaj pięściarze dali niesamowity pokaz boksu i ku zaskoczeniu wszystkich, walka zakończyła się remisem. Spowodowało to, że rewanż był jedynie kwestią czasu. Do tego dojdzie w najbliższy weekend.

Fiodor Łapin uważa, że o rezultacie drugiego starcia mogą zadecydować niuanse. - Trudno jest wytypować zwycięzcę tego pojedynku, dlatego będę strzelał. Rozum mówi mi, że wygra Deontay Wilder, ale serducho podpowiada Fury'ego. Brytyjczyk jest boksersko lepszy, ale jest wiele znaków zapytania. Jak wpłynie na niego zmiana trenera? Czy jego naruszony po ostatniej walce łuk brwiowy wytrzyma? - zauważa Łapin.