Artur Waluś Walczak przegrał ostatnią bitwę

i

Autor: ARCHIWUM Artur "Waluś" Walczak przegrał ostatnią bitwę

Gwiazdy Punchdown żegnają Walusia. Artur Walczak zmarł w szpitalu. Wielka tragedia

2021-11-26 11:38

Spełnił się najczarniejszy scenariusz po gali Punchdown 5. Artur „Waluś” Walczak został mocno znokautowany w półfinale turnieju przez Dawida „Zalesia” Zalewskiego, późniejszego triumfatora, co doprowadziło do poważnych obrażeń głowy. Strongman wylądował w szpitalu i po kilku tygodniach zmarł. W mediach społecznościowych 46-latka żegnają inni zawodnicy Punchdown.

Sprawa Artura Walczaka wywołała wielkie dyskusje w sportowym środowisku. Nie zabrakło głosów, że walki na liście są dużo groźniejsze dla zdrowia niż boks czy MMA. Niedługo po zakończeniu gali Punchdown 5 sprawą zajęła się również prokuratura, bo już wtedy było wiadomo, że Artur „Waluś” Walczak odniósł poważne obrażenia i sprawa musi zostać wyjaśniona przez organy państwowe. Niestety, mimo intensywnej walki o jego życie zawodnik ostatecznie zmarł. Teraz wiele gwiazd, m.in. ci, którzy także występowali na Punchdown, postanowiło pożegnać Walusia w mediach społecznościowych. Wśród nich znalazł się także jego ostatni rywal, Dawid Zalewski.

Artur "Waluś" Walczak nie żyje. Zawodnik PunchDown zmarł po dramatycznym nokaucie

Gwiazdy Punchdown żegnają Artura Walczaka

Artur Walczak przez lata regularnie występował na zawodach strongman. Później, podobnie jak spora część zawodników tej dyscypliny, próbował swoich sił w sportach walki – trzykrotnie rywalizował w mieszanych sztukach walki, a później dołączył do federacji Punchdown, zrzeszającej zawodników walczących na liście. Niestety, podobnie jak w innych sportach kontaktowych, rywalizacja ta niesie ze sobą ryzyko utraty zdrowia, a także życia. Waluś po kilku tygodniach walki zapłacił najwyższą cenę.

Kim był Waluś? Zawodnik Punchdown Artur Walczak nie żyje

Wielu zawodników i zawodniczek postanowiło pożegnać Artura Walczaka zaraz po tym, jak tylko dowiedzieli się o jego śmierci. Dawid Zalewski, który znokautował Walusia na Punchdown 5, udostępnił zdjęcie Walusia oznaczone jedynie symbolem znicza i dłońmi złożonymi do modlitwy. – A wczoraj były oznaki poprawy… - napisał Hecman, inny z zawodników walki na liście.

Dawid Zaleś Zalewski

i

Autor: Instagram / 2102 Dawid "Zaleś" Zalewski
Jakub Hecman Rygiel

i

Autor: Instagram / Hecman_official Jakub "Hecman" Rygiel

- spoczywaj w pokoju przyjacielu – to z kolei słowa Moniki Rozmuz, która wystąpiła na Punchdown 4. Walusia pożegnał także brat Krystian Pudzianowski. – Za wcześniej kolego. Spoczywaj w spokoju – napisał brat Mariusza Pudzianowskiego.

Monika Waldek Rozmuz

i

Autor: Instagram / mrozmuzquandt Monika "Waldek" Rozmuz

- Spoczywaj w pokoju Przyjacielu. Do końca wszyscy wierzyliśmy... Mam nadzieję, że tam będzie Ci lepiej niż tu… Świat się kończy. Będzie mi Cię brakowało Artur - napisał na Instagramie przyjaciel Walczaka, Piotr "Bonus BGC" Witczak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze