Michał Cieślak

i

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Michał Cieślak szykuje się do walki o tytuł mistrza świata

Każdy sparing to wojna! Cieślak podkręca tempo przed walką o pas

2022-01-21 14:53

Michał Cieślak już 27 lutego w Londynie zmierzy z Lawrence'em Okoliem o należący do Brytyjczyka pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Po lekkich problemach ze zdrowiem Polak wznowił sparingi i wkrótce wyruszy na obóz do Zakopanego.

Cieślak rozpoczął sparingi 12 stycznia, ale potem miał lekkie problemy ze zdrowiem i do zajęć powrócił w tym tygodniu. W środę ponownie sparował z Damianem Knybą, a w piątek z Knybą i Michałem Soczyńskim.

W piątek na pierwsze trzy rundy wyszedł Knyba, potem na kolejne dwie Soczyński i następnie na trzy znowu Knyba. Jak to zwykle bywa na sparingach Cieślaka między linami nudy nie było.

- Powtarzam to za każdym razem - dla mnie sparingi to jak walka, jak wojna. Za każdym razem wychodzę jak na pojedynek o tytuł mistrza świata, uważam, że tylko tak można odpowiednio przygotować się do takiego starcia jak te co mnie czeka z Okoliem - powiedział nam Cieślak.

Wstrząsająca historia! Świetny pięściarz żyje w skrajnej nędzy, ta reakcja chwyta za serce [WIDEO]

W przyszłym tygodniu do Cieślaka przyjedzie dwóch, a może nawet trzech nowych sparingpartnerów. Te springi odbędą się jeszcze w Warszawie, ale kolejne już w Zakopanem.

Cieślak wyruszy do stolicy polskich Tatr 30 stycznia. Wraz z nim pojadą trenerzy Andrzej Liczik i Karol Kosak oraz kilku kolegów z gymu. W tym gronie mają być m.in. Kamil Szeremeta, być może Fiodor Czerkaszyn oraz zawodnicy GiA Boxing Promotions.

Cieślak przed bitwą o pas mistrza świata: To walka o moją przyszłość! [KOLOSEUM]

Sonda
Czy Michał Cieślak zostanie mistrzem świata?
Michał Cieślak o walce z Okoliem o pas mistrza świata
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze