Wstrząsająca historia! Świetny pięściarz żyje w skrajnej nędzy, ta reakcja chwyta za serce [WIDEO]

2022-01-14 13:16
Zygmunt Kłos
Autor: fot. skrin TVP Sport Zygmunt Kłos

W latach 80-tych XX wieku był jednym z najlepszych polskich pięściarzy. Niestety jego karierę przerwała poważna kontuzja, z której skutkami zmaga się do dziś. Zygmunt Kłos żyje teraz w skrajnej nędzy, ale dzięki przyjaciołom oraz ludziom dobrej woli to się może wkrótce zmienić!

>>>LINK DO ZBIÓRKI!!!<<<

Klos w latach świetności był zawodnikiem Stali Rzeszów, która regularnie w tamtych czasach walczyła o mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma wiele spektakularnych pojedynków, w których wygrywał z indywidualnymi czempionami kraju.

Niestety świetnie rozwijającą się karierę przerwała jedna walka i jeden nokaut. W wyniku poważnych obrażeń Kłosowi odkleiła się siatkówka, uszkodzony został także błędnik. Do dziś były świetny pięściarz ma problemy ze wzrokiem, chodzeniem, mówieniem i pamięcią.

W takim stanie o żadnej pracy nie ma mowy. Kłos żyje z ZUS-owskiej renty wynoszącej zaledwie 1200 zł miesięcznie. Mieszka w XIX-wiecznym domu, w którym nie ma ogrzewania, wody bieżącej, toalety i łazienki.

Cieślak przed bitwą o pas mistrza świata: To walka o moją przyszłość! [KOLOSEUM]

Zygmunt Kłos
Autor: fot. skrin TVP Sport Zygmunt Kłos żyje w domu, w którym nie ma ogrzewania, wody bieżącej, toalety i łazienki

Na cale szczęście Kłos ma wokół siebie dwóch bardzo bliskich przyjaciół, którzy po latach postanowili nagłośnić sprawę. Najpierw o byłym zawodniku Stali Rzeszów napisał Dariusz Dobek z Onetu, a ostatnio reportaż o Kłosie przygotował Maciej Barszczak z TVP Sport.

Barszczak wraz z kamerą towarzyszyli Kłosowi, gdy ten dowiedział się, że stan konta zbiórki, którą założyli przyjaciele by mu pomóc, przekroczył 120 tysięcy złotych. Reakcja pięściarza mówi sama za siebie, trudno powstrzymać łzy.

Mateusz Borek szczerze o TVP Boxing Night i powrocie Adamka. Mówi o dużej kasie dla byłego mistrza świata [TYLKO U NAS]

Przyjaciele początkowo zbierali na remont starego domu, ale we wspomnianym materiale TVP Sport wypowiedzieli się także przedstawiciele miasta Rzeszów, którzy zdradzili, że prawdopodobnie Kłos będzie miał całkiem nowe lokum.

Zbiórkę w swoich mediach promuje wielu pięściarzy, w tym m.in. pochodzący z Rzeszowa Łukasz Różański.

>>>LINK DO ZBIÓRKI!!!<<<

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze