Masternak idzie na wojnę

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Masternak idzie na wojnę

KnockOut Boxing Night 18. Masternak i Czerkaszyn gwiazdami gali w Zakopanem. Znamy ich rywali

2021-10-22 13:52

Mateusz Masternak i Fiodor Czerkaszyn staną do kolejnego pojedynku. Podczas Gali KnockOut Boxing Night w Zakopanem, która odbędzie się w sobotę 32 października, zmierzą się z gwiazdami światowego formatu.

Fiodor Czerkaszyn o polskim obywatelstwie: Babcia byłaby ze mnie dumna

Sobotni wieczór zapowiada się podwójnie emocjonująco dla miłośników sportów walki. W stolicy polskich Tatr zmierzą się dwaj znakomici polscy pięściarze, którzy już w najbliższym czasie mogą przystąpić do walki o mistrzowskie pasy.

Jedną z gwiazd gali będzie Mateusz Masternak (45-5, 30 KO), którego ostatnia walka, będąca pięćdziesiątą w karierze, zakończyła się nokautem Gwinejczyka Felipe Nsue w trzeciej rundzie. Tym razem rywalem jednego z czołowych pięściarzy wagi junior ciężkiej i byłego mistrza Europy federacji EBU będzie międzynarodowy mistrz Niemiec, pochodzący z Kosowa Armend „Bombardier” Xhoxhaj (12-1, 7 KO).

Najbardziej wyczekiwaną walką wieczoru będzie jednak pojedynek uznawanego za jednego z najbardziej obiecujących bokserskich talentów w Polsce – Fiodora Czerkaszyna (18–0, 12 KO). Niepokonany do tej pory 23-latek tym razem rękawice skrzyżuje rękawice z Meksykaninem Ozielem Santoyo Bravo (13–1–1), będącym trzydziestym pięściarzem światowych rankingów w wadze średniej. Dla Polaka będzie to najtrudniejsza jak dotąd walka w karierze.

Swoje kolejne zawodowe pojedynki stoczą również Marek Matyja (20-2-2, 9 KO), Kamil Bednarek (9-0, 5 KO) oraz Artur Górski (3-0, 1 KO).

Emisja w TV:

Gala KnockOut Boxing Night 18 w Zakopanem

sobota 23.55 TVP 1

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze