Stawką pas MP

Kolejna polsko-polska bitwa na gali bokserskiej! Znamy rywala Parzęczewskiego

2022-07-19 10:38

Powoli wraca moda na polsko-polskie walki na galach bokserskich. Kilkanaście dni temu w Kielcach Oskar Wierzejski efektownie znokautował Artura Górskiego, 5 sierpnia w Mrągowie Kamil Bednarek skrzyżuje rękawice z Janem Czerklewiczem, a już po wakacjach na ring powróci Robert Parzęczewski, który także zmierzy się z rodakiem.

Pod koniec 2021 roku Parzęczewski wygrał w walce wieczoru Tymex Boxing Night 19 w Radomsku jednogłośnie na punkty z Ukraińcem Tarasem Gołowaszczenko i obronił tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi super średniej. Jak się okazuje, za kilka tygodni wystąpi w nowej kategorii.

- Parzęczewski wraca do wagi półciężkiej, w której był bardzo wysoko w rankingach światowych. Naszym celem jest powrót do czołówki list największych federacji. Wierzymy, że na najbliższej gali wykona ważny krok. Kto będzie jego rywalem? To na razie niespodzianka. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kibicom, którzy chcą oglądać oraz więcej pojedynków między Polakami – powiedział Mariusz Konieczyński, prezes grupy Tymex Boxing Promotion, cytowany w oficjalnej informacji prasowej sprzed kilku dni.

Wielka walka dojdzie do skutku?! Ważne słowa promotora o pojedynku Adamek - Włodarczyk

Gromadzki po BRUTALNEJ walce na gali Gromda 3

Z tego co udało nam się ustalić i potwierdzić w kilku źródłach rywalem Parzęczewskiego na gali Tymex Boxing Night 22 będzie... Tomasz "Zadyma" Gromadzki. W ostatnich latach kibice kojarzą go głównie z gal Gromda, gdzie bił się na gołe pięści. I to bił się z sukcesami. Wygrał turniej, ale potem w starciu o 100 tysięcy złotych musiał uznać wyższość Wasyla Halycza.

Parzęczewski z Gromadzkim skrzyżują rękawice 17 września i niewykluczone, że stawką pojedynku będzie należący do "Zadymy" pas mistrza Polski w wadze półciężkiej.

Łukasz Różański przed walką życia: Więcej niż o pojedynku o pas mistrza świata pisze się o śmiesznych starciach freaków [TYLKO U NAS]

Najnowsze