Nikołaj Wałujew

i

Autor: fot. Piotr Piwowarski/Super Express Nikołaj Wałujew

Kolejny pachołek Putina. Słynny bokser z Rosji śpiewa hymn na wiecu poparcia dla prezydenta! [WIDEO]

2022-03-22 15:14

Bracia Kliczko, Ołeksandr Usyk czy Wasyl Łomaczenko bronią Ukrainy przez rosyjskim najeźdźcą, ale kilku ich "kolegów" po fachu zachowuje się haniebnie. Poczynania Władimira Putina poparli już Aleksander Powietkin czy Grigorij Drozd, teraz do tego haniebnego grona dołączył Nikołaj Wałujew, były mistrz świata wagi ciężkiej.

Wojska Putina od 24 lutego mordują dziesiątki niewinnych ludzi na Ukrainie, w tym kobiety i dzieci. Kilku rosyjskim pięściarzom to jednak nie przeszkadza w wychwalaniu swojego prezydenta. O haniebnych słowach Powietkina i Drozda już Wam pisaliśmy, teraz skandalicznym zachowaniem popisał się Wałujew.

Patriota z krwi i kości! Ukraiński mistrz boksu zostaje na froncie, walka o pasy poczeka

To były dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA. Po zakończeniu kariery postawił na politykę - w 2011 wystartował w wyborach parlamentarnych, zdobywając mandat z listy partii Jedna Rosja. To największa partia polityczna w Rosji, w pełni popierająca i wspierająca Putina.

Mimo barbarzyńskich wydarzeń w Ukrainie, Wałujew jak był zwolennikiem Putina, tak nim pozostał. Do sieci trafiło właśnie nagranie z wiecu w Moskwie, na którym były znakomity pięściarz nie krył poparcia dla prezydenta i z wielką werwą śpiewał hymn swojego kraju. Ręce opadają...

Andrzej Fonfara zapowiada: Wrócę bronić kraju, jeśli wybuchnie wojna. Jestem patriotą!

Mateusz Borek o wojnie w Ukrainie i postawie Kliczki oraz Usyka
Najnowsze