Wasyl Łomaczenko

i

Autor: fot. AP Photo Wasyl Łomaczenko zostaje na froncie

Patriota z krwi i kości! Ukraiński mistrz boksu zostaje na froncie, walka o pasy poczeka

2022-03-22 13:56

Wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego, a ojczyzny poza zawodowymi wojskowymi i chętnymi cywilami bronią także byli lub obecni mistrzowie pięści. W tym gronie jest chociażby rewelacyjny Wasyl Łomaczenko, który na początku czerwca miał walczyć o trzy pasy wagi lekkiej z Georgem Kambososem. "Łoma" dostał zgodę rządu na opuszczenie kraju, ale zdecydował się pozostać na froncie!

To miała być jedna z najgorętszych walk tego roku - 5 czerwca Łomaczenko miał skrzyżować rękawice z Kambososem, a stawką tego pojedynku miały być pasy federacji WBA, WBO i IBF w wadze lekkiej. Australijczyk sięgnął po te tytuły w listopadzie zeszłego roku, pokonując sensacyjnie Teofimo Lopeza w legendarnej Madison Square Garden.

Znamy całą kartę walk gali KnockOut Boxing Night 20! Pobiją się w... operze

Kambosos w pierwszej obronie miał się właśnie zmierzyć z Łomaczenko, ale 24 lutego Rosja najechała na Ukrainę i "Łoma", podobnie jak bracia Kliczko czy Ołeksandr Usyk, zdecydował się na walkę z wojskami Władimira Putina. Łomaczenko zasilił szeregi wojsk obrony terytorialnej i jak pozostali Ukraińcy dzielnie odpiera ataki najeźdźcy.

I choć kilka dni temu rząd wyraził zgodę, by Łomaczenko opuścił Ukrainę i zaczął przygotowania do starcia z Kambososem, to wybitny pięściarz postanowił pozostać na froncie.

Poruszające wyznanie gwiazdy GROMDA o synu po krwawym finale. Parobiec zaskoczył wszystkich [WIDEO]

W zaistniałej sytuacji rywalem Kambososa będzie prawdopodobnie Devin Haney, z którymi obrońca tytułu zmierzy się 5 czerwca przed własnymi kibicami w Melbourne.

Kambosos w mediach społecznościowych z klasą skomentował zachowanie Łomaczenki.

- Szanuję twoją decyzję i całkowicie ją rozumiem. Modlę się za ciebie i za twój kraj. Bądź bezpieczny, a jak już wytrę ring Devinem, zrobimy walkę dwóch prawdziwych mistrzów - napisał Australijczyk na Twitterze.

Wielkie brawa dla Łomaczenki, wielkie brawa dla Kambososa!

Sulęcki o starciu z Charlo: Całe przygotowania w Ameryce, to będzie walka dwóch killerów [TYLKO U NAS]

gen. Mieczysław Bieniek: Jestem spokojny o bezpieczeństwo Polski. Armia Putina jest naga [Super Raport]
Najnowsze