Saul Canelo Alvarez i Dmitrij Biwoł

i

Autor: ERIK VERDUZCO/LAS VEGAS REVIEW-JOURNAL VIA AP Saul Canelo Alvarez i Dmitrij Biwoł

Komentator TVP uderza w rosyjskiego sportowca! Stanowcza deklaracja w obliczu wojny w Ukrainie [TYLKO U NAS]

2022-05-06 13:19

To będzie jedna z największych walk w światowym boksie w tym roku. W sobotę w Las Vegas Saul Canelo Alvarez zmierzy się z Dmitrijem Biwołem, a stawką będzie należący do Rosjanina pas federacji WBA w wadze półciężkiej. Ze względu na wojnę w Ukrainie wiele osób ze środowiska bojkotuje jednak ten pojedynek. W tym gronie jest m.in. znany komentator TVP Sport, Piotr Jagiełło.

Gdy Rosja najechała na Ukrainę, trzy z czterech największych bokserskich federacji bokserskich zdecydowały, że pięściarze z kraju agresora nie będą mogli brać udziała w walkach mistrzowskich. Wyłamała się tylko WBA, a to wszystko rzecz jasna ze względu na zaplanowany na 7 maja wielki bój Canelo Alvareza z Biwołem. Nie po raz pierwszy w boksie zawodowym to pieniądze stanęły na pierwszym miejscu.

Rywal Canelo z mocnymi słowami o Kliczce. Rosjanin Biwoł wspomniał o wojnie i polityce, żenująca wypowiedź

Pojedynek w Las Vegas mimo wszystko bojkotuje wiele znanych osób ze świata boksu na czele z Władimirem Kliczko. Stanowczo przeciwko temu zestawieniu zareagował także znany komentator TVP Sport Piotr Jagiełło.

- Z reguły w programie "Ring TVP Sport" omawiamy sprawy bieżące. W sobotę Canelo walczy z Biwołem, ale Biwoł to jest reprezentant Rosji i my z premedytacją nie rozmawiamy o rosyjskich pięściarzach. Po prostu solidaryzujemy się z Ukrainą - powiedział Jagiełło na zakończenie czwartkowego wydania magazynu "Ring TVP Sport".

W galerii poniżej zobacz zdjęcia Saula Canelo Alvareza

My poprosiliśmy Piotra Jagiełłę o jeszcze kilka zdań komentarza w tej sprawie.

- Od początku nie byłem fanem tego zestawienia ze względu na rosyjskie korzenie Biwoła. W USA jednak nikogo to nie wzrusza, a Canelo to przecież wielka machina finansowa. Sankcje, również w świecie sportu, miałyby sens, gdyby były kompleksowe. Z tym, jak widać, mamy problem - powiedział nam komentator boksu w TVP Sport.

Od 40 dolarów do 53 milionów! Król boksu zarobi krocie za najbiższą walkę

Sonda
Czy będziesz oglądać walkę Alvarez-Biwoł?
Trener Raubo zdradził swój wielki sekret | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze