Saul Canelo Alvarez i Dmitrij Biwoł

i

Autor: ERIK VERDUZCO/LAS VEGAS REVIEW-JOURNAL VIA AP Saul Canelo Alvarez i Dmitrij Biwoł

Rywal Canelo z mocnymi słowami o Kliczce. Rosjanin Biwoł wspomniał o wojnie i polityce, żenująca wypowiedź

2022-05-06 10:45

W sobotę w Las Vegas najlepszy pięściarz świata bez podziału na kategorie wagowe Saul Canelo Alvarez zmierzy się z Dmitrijem Biwołem. Stawką pojedynku będzie należący do Rosjanina pas federacji WBA w wadze półciężkiej. Wiele osób domagało się bojkotu tego pojedynku, a w tym gronie był m.in. Władimir Kliczko. Biwołowi to się nie spodobało.

Gdy Rosja najechała na Ukrainę, trzy z czterech największych bokserskich federacji bokserskich zdecydowały, że pięściarze z kraju agresora nie będą mogli brać udziała w walkach mistrzowskich.

Czegoś takiego jeszcze nie było! Mayweather pobije się na dachu słynnego hotelu, wiemy, jak będzie wyglądać ring [WIDEO]

Wyłamała się tylko WBA, a to wszystko rzecz jasna ze względu na zaplanowany na 7 maja wielki bój Canelo Alvareza z Biwołem. Nie po raz pierwszy w boksie zawodowym to pieniądze stanęły na pierwszym miejscu. Nawet kosztem tysięcy niewinnych ofiar wojny w Ukrainie.

Wiele osób ze środowiska bokserskiego namawiało do bojkotowania walki w Las Vegas, a w tym gronie był m.in. Władimir Kliczko. Były mistrz świata wagi ciężkiej w jednym z wywiadów przyznał, że każdy, kto reprezentuje Rosję, powinien być ukarany i zawieszony, bo tylko w ten sposób można pokazać Władimirowi Putinowi, że cały świat jest przeciwko wojnie.

Mateusz Borek szykuje wielką awanturę w ringu! Znamy coraz więcej szczegółów

Mariusz Wach zaręczył się z Dominiką Tajner. Nam opowiada szczegóły

Co na to Biwoł?

- Kibicowałem Kliczce przez całą jego karierę. Lubię jego styl walki. Jako były sportowiec powinien jednak wiedzieć, że sport różni się od polityki. On teraz jest politykiem i to smutne, że miesza sport z polityką. Najważniejsze jest to, że kibice chcą zobaczyć moją walkę z Canelo - wypalił rywal Canelo Alvareza.

Brak nam słów...

Od 40 dolarów do 53 milionów! Król boksu zarobi krocie za najbiższą walkę

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany